Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megemlíthetsz csak úgy márkane...

Megemlíthetsz csak úgy márkaneveket pl. egy regényben?

Figyelt kérdés

Perelhetnek vagy lehet bármi következménye ha egy regénybn mondjuk azt írják hogy "Egy üveg Jack Daniel's most jól jönne." Vagy "A Martini a pulton van." Vagy "Chanel parfümje megcsapott."

Ez jogos?



2014. aug. 14. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Ha ez működne,akkor az internet összes fanblogját,hobbi-pletykablogját feljelentenék.Szerintem semmi gond nem lehet belőle,vagy ne a nevét használd,hanem írd,hogy "egy üveg whisky most jól jönne",vagy "A vermut a pulton van."

A Martini mondjuk nem pontos fogalom,mert az egy italmárka,ami nem csak vermutot,hanem pl. pezsgőt is gyárt.

2014. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Egy krimiből idéznék:

- Maga egyedül van, mi meg hárman?

- Na ne röhögtessen? Ki az a három?

- Hát én, és Smith és Wesson urak.


Nem tudom, miért érdekel, s mi okból ebben a rovatban, de nem nagyon lehet belőle per. Ha a hatalom az írói fantáziát akarja szabályozni, akkor nagyon-nagyon nagy a baj.

Persze ha nem fikcióról van szó, s tényállítás hamis színben tüntet fel valakit, vagy valamit, abból lehet per.

2014. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2014. aug. 14. 20:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még örülnek is neki, hogy ingyen reklámozod a terméküket :)
2014. aug. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pl. egy Dean R. Koontz könyben is a főhős három dolgot imádott: a Guinness sört, a mexikói kajákat és Goldie Hawn-t.

Ha van szerepe a márkának, akkor említheted, de ha nincs különösebb szerepe a történetben vagy a karakterek leírásában, akkor inkább kerüld. Nem jogi okokból. :)

2014. aug. 15. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Viszont azt nem értem, hogy aki lepontozza kb az összes válaszoló válaszát, ha annyira tudja miért nem javítja ki őket?...

2014. aug. 17. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nyugodtan megemlíthetsz márkaneveket, de azok legyenek ismertek. Mert ha kevésbé ismert vagy csak egy adott helyen ismerik azt a márkát, akkor az olvasó olvasás közben butának fogja érezni magát, amiért nem ismri az adott márkanevet. :)
2014. aug. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!