Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit szerettek Romániában?...

Nebster10 kérdése:

Ti mit szerettek Romániában? És mit nem?

Figyelt kérdés
Bocs ha rossz kategoriaba irtam.

2014. aug. 16. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Normálisan viselkdnek az emberek, aránylag olcsó, a hegyeket és völgyeket.
2014. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szeretem Erdélyt, nem szeretem a többi részt.
2014. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
46%

Erdélyt, meg a gyönyörű természeti helyeket.

Viszont a román embereket, meg a lepukkant városokat nem.

Nem azért mert románok, hanem mert egyszerűen nem jön be a modoruk/viselkedésük. Valamint ez az óriási magyargyűlölet se.

Amúgy vannak aranyos-kedves románok, csak sajnos kevesen vannak.

2014. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
A saját mi kis Erdélyünket, mást nem.
2014. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
A szép tájait szeretem, a félig-meddig román mai Dacia-t is. Viszont az ember akaratosságát nem szeretem <tisztelet a kivételnek!>- de az máshol is van.
2014. aug. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Én Erdélyben lakom, úgyhogy van amiről beszéljek. :)

Szeretem a védelmező hegyeket, azokat a falvakat, ahol csak székelyek laknak, szeretem, hogy közvetlenek az emberek (mármint a Magy.országon megismert emberekhez képest :/ )

Nem szeretem, hogy rengeteg olyan nagyváros van, ahol a magyar emberek nem szólalnak meg az anyanyelvükön (pl. hivatalokban, kajáldákban, stb.)

Én szerencsére Erdély azon részén lakom, ahol többségben élnek magyarok, úgyhogy nem panaszkodom. :)

2014. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
48%

Romániában Erdély szeretem, a többit pedig rühöllöm. De Erdély így még mindig nem a legszebb. Úgy volna a legszebb ha Magyarországhoz sorolhatnám, de ez nem olyan egyszerű, mint e kétszerkettö. Ott kellene legyen minden ember, akinek az anyanyelve magyar az autonómia tüntetéseken , és követelni az autonómiát vagy az egyesülést.

Erdélyben él kb. 8 millió ember, ebből jó 1 millió ember magyar.

Kolozsváron 1918 - ban 15 százaléka volt az embereknek román, ma már a fordított érték a helyes, helytelen.

2014. szept. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!