Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Borsodban miért házasodnak...

Borsodban miért házasodnak olyan korán?

Figyelt kérdés

Egy 24 éves pesti, egyetemista lány vagyok, és nem régen voltam Miskolc környékén egy görög katolikus egyházi táborban, szakmai gyakorlaton, hogy az ott táborozó 18 és 24 év közötti fiatalokkal kérdőíveket töltessek ki. A kb. 30 fiatal közül, akiket megkérdeztem, vagy 8-9 jegyben járt, 5-en házasok voltak, és 4-nek már gyermeke is volt.


Nekem ez annyira fura és érthetetlen, hogy szinte még gyerekként házasodnak és gyereket vállalnak. Ezt el is mondtam nekik, de ők meg engem nem értettek, és azt mondták, hogy ez teljesen normális, és hogy az ismerőseiknél - azoknál is, akik nem vallásosak - is így van ez. Egyébként mindegyik magyar volt, és főleg kisebb borsodi településekről származott, de volt néhány szabolcsi és hajdúsági fiatal is.


Még feltétlen a vallásosságra sem tudom rá fogni a dolgot, mert voltam pesti hívő fiatalok közt is, de azoknál nem volt ez a korai házasság és gyerekvállalás, hanem normális módon 30 éves koruk utánra tervezték a dolgot.


Szerintem ez beteges! Huszonéves gyerekként, amikor még nincs rendes szakmájuk és lakásuk, minek kötelezik el magukat abban a régióban ilyen korán? Tönkreteszik a saját életüket, mert nem tudják magukat megvalósítani. Én teljesen máshoz szoktam Pesten! Itt 30 éves koráig senkinek nem jut eszébe az, hogy házasodjon, és olyan fura, hogy még vannak az országnak olyan sötét részei, ahol középkori módon 30 év alatti gyerekként házasodnak és szülnek. Egyszerűen ez... wááá! Komolyan! Ez ellen tenni kéne valamit!



2014. aug. 17. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Pontosan milyen szakon is vagy?


Remélem nem olyanon, ahol tudnod kéne, hogy a gyerekvállalás és a házasság nem kor kérdése kell legyen, hanem azé, hogy a két fél elég érett-e és megteremtették-e hozzá a szükséges anyagi feltételeket.


Nem akkor normális, ha valaki betöltötte a 30-at, és nem a karrier a mércéje, hogy valaki megvalósította-e önmagát, vagy sem.


Vagy ha igen, remélem úgy megbuktatnak államvizsgán, hogy lángra kap az index.


Egyébként borsodi vagyok, és itt is szokatlan, ha valaki 30 alatt alapít családot.

2014. aug. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
96%

"olyan fura, hogy még vannak az országnak olyan sötét részei, ahol középkori módon 30 év alatti gyerekként házasodnak és szülnek. Egyszerűen ez... wááá! "


Ezt komolyan írtad? Mert akkor inkább a Te véleményed a beteges... :s

2014. aug. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Hiába vagy egyetemista, butapesti vagy. Ha nyitott szemmel járnál, tudnád, BAZ megye az ország egyik legelmaradottabbja, az ottani fiataloknak, ha nincs lehetőségük költözni, semmi, vagy csekély kilátás van munkára. A nőknek pl. szolgálati idő a GYES, legalább ezzel pár évet összekaparhatnak a nyugdíjhoz, és sokaknak egyetlen bevételi forrás, amit a gyerekek után kapnak. Pályakezdőként, álláshely híján dolgozni nem tudnak elmenni, így legfeljebb segélyre számíthatnak ezen kívül.

Költözz oda pár évre, és megérted a mentalitást, ha ehhez nincs gyomrod, akkor meg ne picsogj a fővárosi életeddel, vallás ide vagy oda. Ellened és a nehezen forgó kerekeid ellen kéne valamit tenni, nem a borsodiakat buzerálni, van nekik elég bajuk.

2014. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Ők teszik helyesen. Nem 30 éves korban kellene gyereket vállalni, mert NEM ez a normális, hanem 22-25 évesen.

Nem az a "megvalósítás", ha a nők karriert akarnak először, kiélik magukat, ahogy ma szokás.

A család, a gyereknevelés az.

2014. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Mert a te, meg az utolsó hozzászóló hozzáállása aztán normális...

Ahogy az első hozzászóló is írta, a házasság nem kor kérdése, hanem a két félen múlik. A gyerekvállalás is. És senkinek nincs hozzá semmi köze.

Egyébként budapestieket is ismerek, akik fiatalon házasodtak, gyereket vállaltak, és köszönik szépen, jól vannak.

Azon meg már csak röhögni tudok, hogy szerinted egy 30 év alatti gyerek...

2014. aug. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!