Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mostani osztályomban nagyon...

A mostani osztályomban nagyon magányosnak érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval. Most lesz a most lesz a 4. évem a mostani sulimban és csak elsőben volt padtársam. De akkor is változott elég sokat a helyzet. Azóta 3 éven keresztül nincs padtársam. Biztos velem van a baj. De nem tudom mit tegyek. Egyik oszttársammal elég jóban vagyok csak szerintem ő már mással ül. és valahogy. Nem tudom miért. De nem merem megkérdezni tőle.
2008. aug. 6. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megkérdezheted attól az osztálytársadtól, akivel jóban vagy. Biztos nem fog lekezelően viselkedni veled. Azt is megkérdezheted tőle, hogy miért nem kedvelnek a többiek... ha tudja, akkor el fogja mondani, csak kérned kell. Lehet, hogy ez meg is változtatna mindent, és minden jóra fordulna, mert ez az osztálytársad biztos elmondja a többeiknek, és akkor valószínűleg többet fognak veled beszélgetni. Nem mindenki, de egy pár ember biztosan. Vagy tényleg azt mondaj, hogy veled van a probléma, akkor próbálj meg változtatni, közeledni a többiekhez.
2008. aug. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Év elején kérdezd meg, hogy most nincs e kedve melléd ülni. Ha be akarsz illeszkedni, annak jó módja a szünetekben a közös leckeirás, másolás (nem csak padtársakkal), mert ilyenkor segitetek egymásnak. Ha abba a kategóriába tartozol, akinek mindig kész a házija, ajánld fel a többieknek (de ne rendszeresen, mert visszaélnek ezzel), és segits nekik, ha nem értenek valamit, ha valamit nem értesz te kérj segitséget. Próbálj résztvenni az osztály életében, jó módszer, hogy segitesz pl a terem dekorálásánál, vagy azt osztály kirándulásnál a közös programok megszervezésében. Ha van az iskolában valamilyen sportkör, vagy tábor (nyáron, évközben) oda is jelentkezz, mert biztos megy több osztálytársad is. Esetleg azzal, akivel jóban vagy beszéld meg a problémádat, hogy kirekesztetnek érzed magad. Kérd meg, hogy segitsen beilleszkedni, menjetek közösen strandra, bulizni...
2008. aug. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tavaly meg is kérdeztem tőle h lenne-e kedve mellém ülni de akkor visszautasított mert már másnak ígérte...és a közös leckeírással és házi írással is próbálkoztam de nem jött be...
2008. aug. 7. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem sincs sok barátom az osztályomból és még 2 év! De szerencsére már kezd kialakulni a sulin kívűli baráti köröm, igy kicsit jobb.
2008. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát..nekem még 3 évem van...
2008. aug. 26. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!