Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vidék vs. Budapest, hol...

Vidék vs. Budapest, hol jobb/rosszabb lakni, és miért?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

En mar nagyon sok helyen laktam, ilyen rovid ido alatt, amennyit eddig eltem.

Mindekettonek megvan a maga hatranya es elonye, nagyban emberfuggo, hogy ki hol erzi jobban magat.

Nekem tetszett videk, a maga nyugis hangulataval, a kedves kertszomszedokkal, a friss levegovel.De tetszik Bp is, a maga hangulataval, az aluljaroi hajlektalanoktol kezdve a Budai varig.

Videken nincs annyi szorakozasi- es munkalehetoseg, de van disznovagas a hetvegi piac.

Budapesten nincs annyira nagy kozossegi hangulat(ink. a tarsas magany), de vannak fesztivalok, koncertek muzeumok es kiallitasok, szinhazak, opera.

Videken van lovaskocsi, szep lovakkal, szalma illattal es locitrommal, a fovarosban van koruti villamos, szmoggal es emberszaggal.

Tehat, mint mondtam(irtam), mindkettonek megvan a maga szepsege es hatranya.

2010. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Pécsett.


Elég nagy ahhoz, hogy mindent megtaláljon benne az ember, ami kell, de elég kicsi is ahhoz, hogy mindez ésszerű távolságon belül legyen.


A közlekedés legalábbis tűrhető, de ha nem akar az ember buszozni, gyalog is letudhatja a "legnagyobb" távolságokat is, ha jobban ráér (belvárosból egy külvárosi részbe simán el lehet jutni fél-háromnegyed óra alatt).


Ezzel együtt annyira mégse nagy, hogy tényleg nagy tömeg legyen és zsúfoltság, és a légszennyezettség mértéke is tűrhető - főleg, hogy viszonylag gyakori a légmozgás.

2010. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Budapesti vagyok.

Amint tehetem elköltözöm vidékre, de biztos hogy nem valami faluba mennék, hanem valami vidéki nagy városba.Sztem ez a legjobb megoldás, megvan a nyüzsi, de az emberek nem néznek át rajtad.Falun meg azért nem laknék, mert az abszolut nem az én világom.

2010. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Budapest. Minden van, ami kell, sok-sok ember, az lehetsz, aki vagy, úgy öltözöl, ahogy akarsz, nem néznek le a Juli nénik meg Pista bácsik, hogy ajaj, ez számukra újdonság. ÉN még a reggeli nyomorgást is bírom a villamoson/metrón. Vannak zöldövezetes részek, vannak nyüzsgő pontok, bármikor beülhetsz valahova meginni valamit. Ez az ország szíve, itt a legjobb, örülök, hogy itt élhetem a kamasz éveimet.
2010. jan. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Én vidéki vagyok-és nagyon szívesen laknék Pesten.Nagyon szép hely és rengetek szórakozási lehetőség van,sosem lehet unatkozni.
2010. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Vidék sokkal jobb, Pesten rohadt sok a sznob - tisztelet a kivételnek -, akik lenézik a vidékieket, hogy mekkora parasztok satöbbi. Vidéken is lehet nyüzsögni (from:Pécs)
2010. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Én 18 vagyok éltem már BP-n és egy vidéki száz ezer feletti nagy városban is. Vannak rokonaim akik aprófalvakban/kisvárosban élnek így nekem van viszonyítási alapom.

A vidéki nagyvárosokban kb. ugyan olyan dolgokat megkaphatsz mint amit Pesten. Több színvonalas pláza/bevásárlóközpont van, széles választékkal. Szórakózási lehetőségből is rengeteg van. A nagyvárosok és BP között szinte csak népességbeli különbségek vannak. Egyszerű Példa: Budapesten kívül sok városban van még H&M vagy New Yorker, Subway vagy KFC.. Nekem nagyon tetszik az hogy 20 percet kell mindössze utaznom és már a kedvenc sushi fajtámat ehetem, ezzel szemben Pesten kb 40 percet kellett volna utaznom a legközelebbi sushi bárhoz. Itt negyedóra alatt - tömegközlekedéssel persze - a legközelebbi mekinél, burgerkingnél vagyok. Elérhető közelségbe vannak a plázák is. Vannak éjjel-nappali boltok csakúgy mitn Pesten, ugyan akkor itt nincs olyan nagy éjszakai közlekedés mint BP-n. Összességében a nagy városok és BP között nincs nagy különbség, viszont ha választanom kéne a mondjuk egy 60 ezres város között és Budapest között egyértelmű hogy Budapestet választanám. De ha azt mondanák hogy válasszak Budapest és Szeged vagy akár Debrecen, Miskolc, Pécs között akkor kétszer is meggondolnám...

2010. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeptember óta élek itt. A munka miatt ,,kényszerültem,, ide és azt mondom lassan 4 hónap távlatából, hogy tudtam 24 évet leélni egy 3000 főt számláló faluban, ahol mindenki ismer mindenkit, boltban cukor tej tojás van, egy busz jár oda vissza a legközelebbi (50 km-re) lévő városba és péntek 12-től hétfő 06-ig megáll az idő. Őrület a különbség!
2012. dec. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom megérteni hogy egy olyan várost ami Budapesten kívül van, miért nevezel "vidéknek". Van város, meg van vidék. Magyarországon is!!! A te olvasatodban én vidéki vagyok, de az én olvasatomban egy magyar városban születtem, és soha sem kívántam vidéken élni. Viszont ha Budapest és egy kisebb magyar város közt kellene választani, akkor inkább Budapest. Szerintem gyönyörű város, tele van parkokkal, szép a kultúra, és nem egy tipikus betondzsungel, ahogy azt sokan állítanák.
2022. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!