Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van oda manapság mindenk...

Miért van oda manapság mindenki a kóreai kúltúráért?

Figyelt kérdés
Több helyen is láttam már h a mai fiatalok oda vannak a kóreai vagy más távolkeleti kúltúráért. Kérdésem miért, mivel érdekesebb az mint bármely más kúltúra a Földön? Szerintem az ottani zene kpop, krock vagy bármi más nem igazán nevezhető igazi zenének csak valami nyávogásnak.

2014. szept. 11. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Mert jól táncolnak a lányok:


https://www.youtube.com/watch?v=AGlK7JQw-fs


Amúgy meg az ázsiai dolgokat már régóta szeretik a fiatalok, bizonyára az a fő ok, hogy annyira különbözik az európai kultúrától. Arra mondjuk nem gondolnak, hogy a japán gyerekeknek maguk kell, hogy takarítsák az iskolát, vagy hogy mennyi lányt molesztálnak, hogy a nők mennyire el vannak nyomva, csak arra, hogy ott minden szerelmespár ugyanolyan pólóban jár, hogy mindenhova kis nyuszikákat graffitiznek, hogy apró kis csészékből isszák a teát.

2014. szept. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

https://www.youtube.com/watch?v=bagj78IQ3l0&index=26&list=LL..


Hát ha ez neked nyávogás én nemtudom mit csinálok:DD Nem azt mondom, hogy neked tetszeni fog ez a zene mert TUDOM, hogy nem, de ettől függetlenül nem nyávognak..


A kultúrával kapcsolatban:

Ahogy az előttem lévő is írta igen különbözik az Európai kultúrától ezért is. Én személy szerint ismerem a rossz dolgokat is pl , hogy sok öngyilkos diák van mert túlhajtsák őket stb. (mondjuk én most Koreáról beszélek nem Japán meg ezek Japán is érdekel , de utána még nem olvastam) De ettől függetlenül szerintem ez is nagyon érdekes és tökjó, hogy más a koruk azaz aki itt 16 ott vagy 17 vagy 18 (ezt ki kell számolni) meg az ünnepeik is nagyon jók mindenre elég sok ünnep van meg, hogy ők pálcával esznek és , hogy szinte alig esznek olyan dolgokat mint mi azaz főleg húst és zöldségeket STB nagyon sok minden (SZINTE minden) különbözik bennünk és az engem sokkal jobban megfog mint a saját kultúrám..


Egyébként koreai*

2014. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint azért szeretem a koreai (és nem kóreai) dolgokat, mert tetszenek. Tudom , ez nem magyarázat, de nem tudom megmondani, hogy miért. Csak mert tetszik és kész. Ez kb. ugyanolyan, mintha megkérdezném, hogy neked miért tetszik/nem tetszik a kék szín?

Egyébként meg a kérdés általánosítás. Én sem általánosítok, nem mondom, hogy mindent szeretek, ami koreai. Ezenkívül nem hinném, hogy sok koreai zenét hallottál, ha azt mondod, hogy mind nyávogás. Tény, hogy van sok nyálasabb zene - ahogy az amerikainak is például -, de ettől még nem lesz mindegyik az. Például itt van két nem nyávogós (direkt két teljesen különböző stílusút linkelek):

https://www.youtube.com/watch?v=oQT82EOXX7c

https://www.youtube.com/watch?v=lzoMU59Q0VU

Amúgy meg a nyávogós zenéket én sem szeretem, akár koreai, akár nem.


De ha már itt tartunk, neked mi a problémád a koreai kultúrával? Mert a kérdésedből ítélve a "koreai kultúra fogalma nálad kimerül a koreai zenében (mondjuk ez igaz sok "Korea-rajongóra" is)...

2014. szept. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én például szeretek dél-koreai variety show-kat nézni, mint pl. Running man. Nagyon vicces és mindig más a helyszín, körbeutazzák Dél-Koreát. Engem az ilyen nevettető variety show-k fogtak meg. Nevetni jó és elég megnéznem egy ilyen Running Man epizódot és máris jobbkedvű vagyok.

Nem szeretem annyira a zenéjüket, de jobbnak találom mint az amerikaiak többségét, mert tudok angolul és értem miről énekelnek az amerikaiak, a mocskos szövegeket meg nem szeretem. :) Én nem találom nyávogásnak. Vannak jó számok.

Érdekel az egészségesebb étkezés is, elég csak ránézni az ottani étvágygerjesztő ételekre. Ételek szempontjából teljesen más mint az itthoni, egyértelműen érdekesebb.

2014. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kpop-ot, vagy jrock-ot, hasonlókat, azért szeretjük, mert ez tetszik nekünk ^^

Erre a tesómmal tökéletes példa vagyunk. Ő nyávogásnak hallja az én zenémet, én meg szimpla hörgésnek és üvöltésnek az övét.

De én ezt (is) szeretem, épp ezért nem nyávogásnak hallom ^^

2014. szept. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
52%
Egyet értek az 1. válaszadóval. Valószínűleg a fiatalok azért szeretik koreát, mert teljesen eltér a mi, és az ők kultúrája. Korea egy nagyon színes nemzet, ami tele van érdekesebbnél érdekesebb hagyományokkal. Folyamatosan fejlődnek, és őrült dolgok tömkelegét találják fel. Sajnos sok ember gyűlöli őket mert terjeszkednek. Épp ezért ha kilépünk az utcára egy ázsiai embert tuti látunk. Ezeknek a hatására mindenki ismeri őket, és valami pszichológoai dolog miatt elkezdjük követni őket, majd megismerjük magát ázsiát. Én is ezek között a fiatalok közt vagyok. (Eléggé fiatalon) Én pl egyszer láttam egy kpop videót, és annyira levett a lábamról, hogy elösször nézegettem a csapat többi videóit, aztán más csapatokat, majd koreát. Hozzáteszem koreaiul tanulok, és ezzel eggyütt a Koreai hagyományokat, történelmet stb-t sajátítom el. Mert ennek az országnak van valami varázsa ami megfogott. És az hogy te nyávogásnak mered nevezni amit ők csinálnak, az eléggé szánalmas. (Én fiú bandákat hallgatok, de van pár lánybamda ami megfogott és kicsit sem nyávognak) Őszintén szerintem te semmit nem tudsz arról, hogy a kpop nem csak az énekből áll hanem a egy két videót kivéve mindíg végigtáncolják. Én nem tudom hogy te táncolsz-e komolyan, de ha táncolsz is az semmi. Mert ha te táncolsz max egy versenyen látnak azt annyi. De őket az egész világ láthatja. Es ne tudd meg hogy milyen képek vannak fenn a própájuk után akár a befáslizott lábukról. Egyszer egy cikkben olvastam hogy mire megtanulnak egy koreográfiát törzsvendégge válnak az ortopédián. És nem tudom mon-e valamit neked a gyakornokság. Tehát amit mondani akarok az az, hogy amit te nyávogásnak nevezel az nekik nem csak éneklést jelent. Sok mást is teljesíteniük kell amit én nem is soroltam fel. Bocsi a helyesírási hibákért de telefonrol írtam ^.^
2015. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Huppsz, 6. vagyok, most vettem észre hogy a 2. írta azt mire ott gondolok..
2015. jan. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!