Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar nepdal gyerekeknek?

Magyar nepdal gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Hey emberek!

Keresek magyar nepdalokat, lehetöleg ismertebbet. Nem is a nepdal a lenyeg, hanem nem legyen szerzöi jog. Ez nagyon fontos! Nem ismerem Magyarorszagon, de itt Nemetorszagban komoly bonyodalom ha van, ezert kerlek titeket, csak olyan dalokat, amit szabad feldolgozni. Nekem jo ismerösöm egy hires nemet band gyerekeknek. Ök irnak amugy csak sajat szamokat, de most kertek magyar nepdalt feldolgozni. Ha jol sikerül kiadjak. Ki tud jo, aranyos nepdalt gyerekeknek megzenesiteshez vagy atdolgozashoz? Ami nem tul rövid mint pl. süss fel nap. Olyan lenne jo mint pl. https://www.youtube.com/watch?v=D2VTOlVVIoo de ez nemet. En csak 4 dalt ismerek, de nem tudom van szerzöi jog vagy nincs. Ti tudjatok? Ezek:

Alma Együttes - Nád a házam teteje

Halász Judit - Csiribiri

Halász Judit - Bóbita

Halász Judit - Micimackó


2014. szept. 16. 10:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Halász Judit dalai biztosan jogvédettek.

Néhány gyerek népdal:( A kis unokáimnak sokat kellett énekelnem)

Kis kacsa fürdik fekete tóban...

Virágéknál ég a világ...

A bundának nincs gallérja...

Egy kis malac, röf,röf,röf...

Akkor örül a rajkó, mikor döglik a disznó...

Én elmentem a vásárba fél pénzen...

Megy a gyűrűvándor útra... (játék is)

Bújj, bújj zöld ág... (játék is)

2014. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!