Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen az együttélés a romákkal?

Milyen az együttélés a romákkal?

Figyelt kérdés

Nekem nincs közvetlen tapasztalatom, de általában negatív dolgokat hallani a hazai és külföldi médiában, például:

- rendetlenek, igénytelenek, szemetelnek, lelakják, lepusztítják a környezetüket

- nem fizetnek lakbért, közös költséget és közmű díjakat

- hangoskodnak, isznak

- olykor agresszív, követelőző a fellépésük

- lopnak


Ez mennyire jellemző? Mi igaz az előítéletekből?



2014. szept. 21. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
amint megjelenik az első putris kirakni a ház eladó táblát mert utána már baszhatod nem tudod csak gombokért eladni ja együtt élni ezekkel maga a pokol
2014. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, akiket én ismerek, ők még viszonylag rendesebbek, az apának van munkája, a nők szoktak mosni, a gyerekek járnak suliba... De az egyik gyerek a kertben arról beszélt, hogy kit hogyan ölne meg és darabolna fel, és néhányszor megpróbálta felgyújtani a saját házukat. Ill. a hatalmas, láncon tartott kutyájuktól ők maguk is rettegnek. Ezen kívül egy egész házat tartanak fent mindenféle szemétnek. Már omlik ki a sok kacat, ezért deszkákkal támasztották meg. Az arra járó állatokkal nem mindig feltétlenül kíméletesek a gyerekek.


Egyébként, ők nem kötekednek, nem hangoskodnak, szabályosan közlekednek, nem isznak és semmi egyéb probléma nincs velük. Másokat viszont nem nagyon ismerek, ezért csak ennyit tudtam hozzászólni a témához.

2014. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ahogy felsoroltad ez így mind igaz, de persze vannak kivételek (ami azt jelenti hogy 100ból 5re mondható.)Már a megjelenésükből, hangsúlyukból, mozdulataikból le lehet vágni hogy melyik fajta.
2015. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!