Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A középkorban alkalmazott...

A középkorban alkalmazott brutális embertelen kínzásokat és kivégzéseket kik találhatták ki?

Figyelt kérdés

2014. szept. 25. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A középkori emberek. Nem volt külön valaki, aki kitalálja ezeket.
2014. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
A szadista hajlamúak, akik minden korban együtt élnek az emberiséggel, tehát ma is. Ahelyett hogy kizárólag önmagukon próbálták volna ki, például a máglyát.
2014. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem én,de az akkori keresztény egyház is támogatta ezeket nem is kis mértékben, sőt azon se lepődnék meg ha némelyiket pont egy csuhás eszelte volna ki éppen...
2014. szept. 25. 19:32
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Jól írod. Állítólag ha valakinek megirigyelték a vagyonát, akkor ráfogták hogy boszorkány, a vagyona máris a csuhások és a többi előember birtokába került. Azt nem értem hogy maradhatott fenn a mai napig az egyház. Ráadásul visszafogták a tudomány előrehaladását is. Elég volt ha valaki azt mondja hogy a Föld gömb alakú. Szép egy majomcsorda lehetett. (Elnézést kérek az állatkertek majmaitól).
2014. szept. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Értem én,de az akkori keresztény egyház is támogatta ezeket nem is kis mértékben, sőt azon se lepődnék meg ha némelyiket pont egy csuhás eszelte volna ki éppen..."


- Mindezt azzal a nézettel igazolták, miszerint a kínhalál megtisztítja a lelket a bűntől.

2014. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Az egyhaz talalta ki. A kinzas azert kellett hogy bunhodjunk a buneinkert. Minel tobbet bunhodunk evilagon, a tulvilagon annal hamarabb jon a megvaltas.
2014. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem nagyon volt olyan hatalmi szervezet még a világban akik nem támogatták volna a kínzásokat. Az ókortól mostanáig találkozhatunk az emberkínzással. Mindig vannak beteg emberek akiknek élvezetet okoz ezeknek a dolgoknak a kitalálása és végrehajtása. A hatalmon levők őket használják,hogy megtörjék vagy félreállítsák a nem kívánatos elemeket.
2014. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Egyik Hitlerről szóló dokumentumfilm elején ez a mondat hangzott el:

"Ahhoz hogy a gonosz hatalomra kerüljön és ott maradjon, nem kell más mint az, hogy a tömeg ne tegyen ellene semmit."

A középkori boszorkányüldözés, a kínzások is ezért maradhattak fenn olyan sokáig. Mert a tömeg semmit sem tett ellene. Sőt, a negatív IQ-val rendelkezők még el is vállalták az inkvizítori állást.

2014. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!