Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az olyan középiskolákban,...

Az olyan középiskolákban, amelyeknek van gimnáziumi és művészeti szakközép része, nem érzik kicsit kívülállónak magukat azok, akik a gimi részre járnak?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyjából a kérdésben minden benne.

Azt szeretném megtudni (akár személyes tapasztalatot is szívesen fogadok!), hogy nincsenek -e lenézve a nem művészetesek?


Bocsánat egyébként, hogy a "lenézve" szóval fogalmaztam, csak nem nagyon tudom máshogy leírni.. de szerintem értitek.


Köszönöm előre is! :)



2014. okt. 1. 16:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem igazán látom be, miért lennének lenézve. Egy művészeti szakközépben akármilyen színvonalas képzés folyik, egy évfolyamon néhány embernek van reális lehetősége adott területen továbbtanulnia, és esetleg azon a területen érvényesülni (ez a művészeti terület jellegéből adódik). A többiekkel mi lesz? Hiába kap ugyanúgy érettségit az illető, kérdés, hogy a specifikusabb oktatás mennyire szükíti le a lehetőségeket. Az nem elég az életben, hogy jobban érezték magukat négy éven át.

Ezzel szemben gimnáziumban mégis csak szélesebb területű felkészítés folyik, a felsőoktatásra készítenek fel általánosságban. Lehet, hogy nem volt konkrét célja még 9.-ben, de az érettségi évében már lehet elképzelése a továbbiakról.


Ha belátják ezt a tanulók, ha nem, szerintem semmiképp nem jogos lenézni a nem művészetiseket.

2014. okt. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!