Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az EU tagállamai közül hol a...

Az EU tagállamai közül hol a legnagyobb mértékű az Internet cenzúrája? Miben nyilvánul ez meg?

Figyelt kérdés

2014. okt. 3. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Az EU-ban nem cenzúrázzák az Internetet.
2014. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Tudtommal Németországban egy rakat youtube videót nem lehet megnyitni, főleg zeneszámokat. Letölteni sem nagyon lehet filmeket, zenéket. Hogy ott-e a legnagyobb, azt nem tudom, de elég nagy.
2014. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Youtube-on meg nem nyitható videó oka nem a cenzúra, hanem a szerzői jogok. Nekem is van olyan videó, amit Magyarországon meg tudok nézni, Dániában nem.
2014. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Bizony, hogy van cenzúra! Jellemzően a nagy torrentoldalakat szokták tiltani, illetve egyes nemzetiségek és csoportok számára sértő tartalmat szolgáltató oldalakat.
2014. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Németo.-ba pont hogy nincs cenzúra! Viszont más eu államokban előfordulhat.


[link]

2014. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én mást értek cenzúra alatt mint az 1-es és az 5-ös válaszoló. Én a Wikipédiával megegyezően ismertem a cenzúra fogalmát:


"A cenzúra információk hozzáférhetőségének és terjesztésének a felügyelete, elsősorban politikai és morális alapokon. Szűkebb értelemben csak az államilag gyakorolt, külön erre a feladatra alakult szervek által végzett információszűrést nevezzük cenzúrának (amely elsősorban a hírlapok és műalkotások megcsonkítását vagy betiltását eredményezheti), tágabb értelemben azonban az információknak a szélesebb nyilvánosság elöli mindenfajta elzárását szokás (sokszor vitatható helyességgel) cenzúrának nevezni."

2014. okt. 20. 20:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
bar ez nem cenzura, nemetorszagban nagyon buntetik az illegalis letoltest. ugy tudom, hogy egy-egy torrentrol letoltott filmert akar 800 euro buntetest is kiszabhatnak
2014. nov. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!