Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar történelem pár...

A magyar történelem pár mondatban?

Figyelt kérdés
Egy külföldi ismerősömnek szeretnék mesélni kicsit a magyarok történelméről de csak röviden. Mit volna érdemes elmondani neki?

2014. okt. 6. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Tyű, ezt nehéz pár mondatba besorolni. De azt javaslom, hogy keresd meg a wikipédián a magyar történelmet azon a nyelven, amit az ismerőssel beszélsz, ott egész jó kivonatot találsz a legfontosabb eseményekről.
2014. okt. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jöttek Álmosék, lovagoltak, lűttek, futottak, ütöttek, ittak, megint lűttek, visszalűttek, a visszalüvőknek is visszalűttek, aztán kardoztak kicsit, foglaltak területet, elvesztettek területet, visszafoglaltak területet, újra elvesztettek területet, visszafoglalták az elvesztett visszafoglalt területet (gyorsan jól be is rúgtak), majd lűttek még kicsikét, párszor, ide-oda, és hipp-hopp itt vagyunk 2014-ben.


Elég rövid lett? :)


Komplett könyvtárak vannak megtöltve a magyarság történelmével, kanyargós életútjával, szerinted hogyan lehetne ezer évnyi mozgalmas történelmet néhány mondatban leírni?

2014. okt. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A boszniai piramisokban (48 ezer évesek) székely-magyar rovásírást találtak. :D Nimród király (a magyarok nagy király - gondolom hallottál már róla -) még az özönvíz előtt élt. De ha csak Attiláig megyünk is vissza már az is nagyon hosszú idő. A 400-as években élt, ha jól emlékszem :D Szóval... na. Azért több tízezer éves történelmet nem lehet pár mondatban elregélni :D Csak azt ne mond neki, hogy finnugorok vagyunk, mert - ha a mi osztrák/zsidó popót nyaló MTA tudósaink nem is, de - de a finnek ezt az állítást már megcáfolták. :)
2014. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

háháháhá, utolsó, nyomod a hülyeségeid:DD onnan lehet megismerni a te fajtádat, hogy az égvilágon semmit nem tud, boszniai 48 ezer éves piramisokról beszél, linkelget névtelen oldalakat, fogadni mernék, semmi, de semmi történelmi végzettséged nincsen :DDD


nagyon jók vagytok mesélésben, képzeletben, azt sem tudod, Attila mikor élt ("a 400-as években", ha jól tudom, haha, na hát ilyenek vagytok, "ha jól tudom", ezzel lehet titeket jellemezni, pontos évszámokat, összefüggéseket nem tudtok, csak benyögni a baromságaitokat, am igen, jól tudod:DD)


a finnek nem cáfoltak meg semmit, a genetikai hasonlóságunkról beszélt nekem egy ellenőrzésen egy stuttgarti orvos (a finnekéről és a magyarokéról), de ti inkább mesékben hisztek, na abba is hagyom, bár tudnám még folytatni :D röhögni nagyon jó rajtatok :D

am semmi bajotok nem lenne a finnugor nyelvcsaláddal, ha véletlenül a magyar nyelvcsalád nevet adták volna neki, ti lennétek a legnagyobb kiabálók, hogy a türkökhöz semmi közünk :D vicc vagy, kérlek, reagálj, érzem, azon is jót lehet nevetni :D

2014. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

# 4/4

Ugyan nem én vagyok az, akinek ezt az alpári stílusú, lekezelő, felsőbbrendűséget árasztó kommentet írtad, de had közöljem veled, hogy ő a boszniai piramisaival is százszorta közelebb áll a valós magyar történelemhez, mint te és az általad oly nagyra becsült akadémikusok.

A genetikát ne hozd fel, mert éppenhogy az cáfolja leginkább a finn-magyar rokonságot, ezért nem is rendel el az MTA genetikai vizsgálatokat a Semino-sokk óta.

Nem várok választ a kommentemre, nem vitatkozásból írtam, amit írtam, hiszen te látszólag abba a "fajtába" (a te szóhasználatod alapján) tartozol, akinek magyarázhatod, hogy a lónak nincs kopoltyúja, úgy sem fogja elhinni, ha ő úgy tanulta, hogy márpedig van.

Egyébként szívesen vitába szállok veled, ha elérsz egy bizonyos szintet, mondjuk Attila korával kapcsolatban érdemleges cáfolatot adsz Tóth Gyula könyvére, de addig nem.

2014. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és valós, hogy a magyar történelmet nem lehet elmesélni pár mondatban. Szóval elnézést kérek, ha bárkit is megsértettem ezzel, viszont arra nem számítottam, hogy effajta vitát indítok el aprócska kérdésemmel. :D
2014. okt. 30. 00:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves lenéző, nekem ment a kommented. A "ha jól tudom" irónia akart lenni, de látom, hogy te nem érted. Jártam a boszniai piramisoknál és kutattam is ott. (hoppááááá) Egyébként mellé lőttél... :D Pont, hogy történelmi végzettségem (is) van :D
2014. nov. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk leírom neked, hogy egyébként régész vagyok :D Scanneljem a diplomámat? :D Oh, minek is, hiszen te úgyis jobban tudod. :D Végzettségemet tekintve egyébként elvégeztem még a néprajzot minor szakként, jelenleg pedig egyiptológiára járok. :D Óóó én balga, aki semmit sem ért a történelemhez. :D
2014. nov. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem linkelhetsz, scannelhetsz akármit az égvilágon, nem érdekelnek a hazugságaid a 48 ezer éves boszniai piramisokról, semmivel sem vagy jobb, mint a szlovák vagy a román történészek, semmivel...


Igen, nagyon nagy tudású régész, történész vagy, a gyakorikérdések.hu pedig a te oldalad, na menj innen, kérlek...

2014. nov. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
... és most jövök én !! :D elmondanám , hogy ez a történet végül az én segítségemmel zárult le :P azaz felesleges itt veszekednetek :) Remélem jó csattanóval zárult ;) ~~ VÉGE ~~
2014. nov. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!