Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más országban is vannak viták...

Más országban is vannak viták a számukra furcsa és ritka nevekkel?

Figyelt kérdés

Itt Mo.-on mindig azt hallom vagy olvasom, hogy egyesek kérdezik, hogy mit gondolnak a Vilhelmina, Lenke, Lehel, Vilma, Adél, stb. nevekről. De hallottam olyat is, hogy valaki a Boglárka nevet adta a lányának és a család kiakadt, hogy ez milyen név. Habár tudták, hogy ez létező név, de nem tetszett nekik. És, mert nem passzolt a családnévhez. Akadnak, akik szerint nem jó ritka és furcsa neveket adni a gyerekeknek, mert kicsúfolhatják.


Nem tudom, hogy külföldön is így vannak ezzel.



2014. nov. 10. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ott is. Az ember külföldön is ember.
2014. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amerikában pl. nincsenek bejegyzett nevek, és a létezőek nagy része is uniszex. Ott bárminek nevezheted a gyereked, csak a számnevek tiltottak. Hogy zavarja-e őket? Nyilván van, akit igen, az normális nevet ad a gyerekének, mondjuk Christopher meg Thomas, van, akinek tetszik, az meg elnevezi a gyerekét Brooklynnak meg Prince-nek...
2014. nov. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal. És gondold el mi lehet azokban az országokban, ahol a Vidrátortól kezdve a Kredencajtógombig bármit adhatnak a gyereknek...
2014. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es: hallottam, hogy az USA-ban természetesnek tartják, hogy fantasy-neveket adjanak a gyereküknek. Például az Avatar sikere után sokan na'vi-s neveket akartak adni a gyereküknek. Idén nyáron meg a Trónok harcából. Sőt, voltak, akik a Sandor névre voksoltak. Sok magyar kiakadt ezen, mert a Sándor az magyar név.
2014. nov. 10. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Nekem a családnevem furcsa (nem trágár vagy ilyesmi) , apámra való tekintettel nem változtatok rajta. Sokan furcsálkodnak, hogy milyen név ez, mert még nem hallották, szerintem ez csak magyarok körében ilyen, mert hozzá vannak szokva, hogy valamiféle jelentéssel bírnak a családnevek és az idegen más nyelvterületről származó rosszul magyarosított neveket nem tudják hova tenni. Az ilyen emberek korlátoltak, mert értelmes ember fél percnél tovább nem töpreng másik ember családnevén/keresztnevén egy bemutatkozás után simán túl tud lépni ezen és nem akad fenn.
2016. okt. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy rengeteg ideig nem tudtam a jelentését a családnevemnek, de végül kiderült, hogy egy ősi mesterséggel van kapcsolatban, csak más nemzet nyelvén van értelme. Ennek analógiáján lehet, amelyik keresztneveken itthon fennakadnak más országban teljesen természetesnek veszik.
2016. okt. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!