Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "megdézsmál" egy illetlen,...

A "megdézsmál" egy illetlen, durva kifejezés?

Figyelt kérdés

Tényleg érdekelne, mert valaki belekötött a válaszomba azzal az indokkal, hogy gyerekre hogy mondhatok olyat, hogy "megdézsmál". Konkrétan ezt írtam le: "Talán olyan furcsa, hogy valaki nem szereti, ha megdézsmálják a tulajdonát?"

Erre így lette kioktatva: "akkor hogy mondhatsz olyat hogy "megdézsmàlja".megdézsmälni àllat szokott bärmit is.te meg arra neveld a gyerekedet hogy ne ilyen taplo szavakat hasznäljon..föleg nem gyerekre,ahogy te teszed.ilyet..ész megàll...gyereknek irni hogy "megdézsmàlja"."

Szerintem ez egy finom kifejezés, nem akartam azt írni, hogy "lop". Mert ha egészen precízen akarok fogalmazni, akkor lopásról van szó. Vagy a "megdézsmál" csúnyább, durvább lenne? Mert nálunk mindenki használja.


2008. aug. 14. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Olvastam a feltett kérdést és a válaszokat is. érdekes nekem fel sem tűnt ez a szó. Egyébként nem durva. Szoktunk mi is megdézsmálni dolgokat. Szerintem inkább az idézett reakció volt nem odavaló stílusában. Ne vedd a szívedre vannak hülye emberek.

Ráadásul az illető nincs tisztában a dézsma szó jelentésével. Ellenben veled aki megfelelően használtad.

2008. aug. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ua. mint az első válaszoló. A dézsma a feudalizmusban egy "adófajta" volt. Ha az pejoratív kifejezés, akkor az ÁFA is az, meg az SZJA. Neked van igazad, ne bántson a dolog. Bunkók mindíg lesznek! Üdv:)
2008. aug. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon elcsodálkoztam, hogy pont ebbe a szavamba kötöttek bele. De akkor ezek szerint nem csak mifelénk számít ez teljesen normális szónak, hanem máshol is. Köszi, hogy válaszoltatok!
2008. aug. 14. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak tifelétek!:) Aki normális, az mindenhol az, aki meg kötözködni akar, az mindenhol tud, itt is. Szép napot!:))
2008. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak, hogy normális, hanem kifejezetten választékos stílusra utal..

Ez abból is látszik, hogy a pontos jelentését nem is ismeri az aki téged ledorongolt. Vicces dolog ez. Nagyon az elevenjére tapinthattál a válaszoddal ha ennyire kikelt magából. :))))

2008. aug. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én a "megdézsmál" szót kifejezetten humorosnak tartom.
2008. aug. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!