Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Könyves Kálmán fia összességéb...

Könyves Kálmán fia összességében jó uralkodó volt, érdemes volt királynak lennie?

Figyelt kérdés
2014. nov. 15. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen a jobbak közé sorolom, az Árpád-ház nem túl magas mércéjével mérve. A striga boszorkányok nemlétezővé nyilvánítása nagyon előremutató húzás volt és a Dalmácia megszerzése is komoly érdem. Na meg sikerült I. László munkáját normális keretek közt továbbvinnie ami szintén pozitívum. Amit Álmossal és Bélával tett mondjuk nem éppen dicsekvésre méltó, de hát ilyen kort éltek, ezért nem lenne fair elmarasztalni.

Összességében szerintem I. István után a legjobb Árpád-házi király volt a szobra megérdemelten van a Hősök terén sok társáéval ellentétben.

2014. nov. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ de nem voltál elég figyelmes ugyanis én a fiát, II. Istvánt kérdeztem
2014. nov. 16. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Tényleg, bocsi. :)

Elég nehéz helyzetben uralkodott mind külpolitikailag, mind belpolitikailag, amit csak egy tehetséges uralkodó tudott volna kezelni. Nem volt kiemelkedő király, de annyira rossz se.

2014. nov. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!