Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire szokás mondani, hogy "alma"?

Mire szokás mondani, hogy "alma"?

Figyelt kérdés

Pl-

ebben a mondatban:"úgy tudom a főnöknek több "alma " is van!


2014. nov. 20. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Erre gondolhatsz.

2014. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaj, ez eszembe se jutott...:)nem tudtam elképzelni, miért írták ezt, azt hittem már le vagyok maradva valami szleng lehet...:)
2014. nov. 20. 19:21
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
körtére
2014. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
29%
Lehet hogy nagyon hulye (fiatal:D) vagyok de ha en azt hallanam h valakinek tobb almaja van akkor apple termekekre gondolnek:D
2014. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Több családja/több nőtől is van gyereke. Persze állatokra szokás használni úgy, mint pl. alomnyi kiscica. Egy alom egy ellés eredménye... Emiatt aztán emberekre kifejezetten otromba dolog használni, a főnökökről persze az alkalmazottak általában mindenfélét összehordanak a háta mögött, szeretik szidni.
2014. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdéssel először Zolnai Béla foglalkozott 1952-ben a Magyar Nyelvőrben. Az általa felhozott adatok szerint az alma ’nincs’ jelentésben Béldy Mihály 1897-es, szintén a Magyar Nyelvőrben megjelent A tolvajnyelv című cikkében bukkan fel. Itt, illetve később a követező ide vonható kifejezéseket találhatjuk meg a szakirodalomban, illetve Zolnai saját gyűjtésében:

alma ’nem’, ’nincs’, ’ne’, ’ne tedd!’, ’vigyázz!’

almával ’nem’, ’nem kell’

almasiker ’józan, nem részeg’

almafázik ’derék’, ’bátor’ (vö. fázik ’fél’)

almaflanc ’egyszerű’

almahadovál ’elhallgat’

almahaver ’ellenség’

alma duma ’hazugság’

almás ’nem létező’

[link]

2014. nov. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!