Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is jobb volt a...

Szerintetek is jobb volt a '90-es évek?

Figyelt kérdés

Én sajnos '99-es születésű vagyok, de legszívesebben '60, '70-es években születtem, hangsúlyozom nem itt, hanem Nyugat-Európába vagy az Egyesült Államokban.

Persze a '60, '70-es évekkel az a gond, hogy az USA-ba, habár papíron egyenlőség volt, de az emberek még mindig nagyon előítéletesek voltak.

De a '80, '90-es évek sokkal jobb volt szerintem ezeken a helyeken, ti is így gondoljátok?

Ti is szívesebben élnétek akkoriban?



2014. nov. 21. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez az egész leírás nagyon felületes gondolkodásmódra vall. Az "USA", meg "Nyugat-Európa", meg "'60-as-'90-es évek' elég tág fogalmak, ahogy az se mindegy, hogy milyen helyzetbe, háttérbe születsz. Az USA-n belül hol, milyen végzettséggel, milyen minőségben? Aki jómódú, az minden korban jobban érzi magát, mint a szegények, csak az a kérdés, hogy mekkora különbség a két csoport között. Fogalmam sincs, nem tudok eleget az USA-beli társadalmi helyzetről ebben a korban, de szerintem te sem. Filmekből meg szóbeszédekből meg nem érdemes véleményt alkotni, a hatvanas évek sem csak a Beatles-ről meg Elvis Presley-ről meg Woodstock-ról szóltak. Pl. nem hiszem, hogy neked tetszett volna, ha behívnak a vietnámi háborúba. Feketeként se szívesen éltél volna az Egyesült Államokban. Angliában, ami Nyugat-Európa, sem biztos, hogy jól érezted volna magad a Thatcher-érában. Nyugat-Európa meg az USA sem fenékig tejfel, nem kolbászból van a kerítés, de az igaz, hogy legalább nem volt náluk 40 évnyi szocializmus meg rendszerváltás okozta bonyodalmak, ami nálunk a '90-es években.
2014. nov. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyetértek, valóban felületes a leírás, én itt most egy átlag diplomás polgárra gondoltam, meg az egész akkori élet atmoszférájára, sokkal emberibbnek tűnt.

Reagen előtt lényegesen kisebb vagyonnal rendelkezett a felső 1%, mint most, de még a 90-es években is sokkal kevesebbel.

De itt most nem is csak a politikáról beszélek, hanem sokkal inkább az emberekről.

2014. nov. 21. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:

"Persze a '60, '70-es évekkel az a gond, hogy az USA-ba, habár papíron egyenlőség volt, de az emberek még mindig nagyon előítéletesek voltak. "


Ma is ugyanannyira. Egy nagyobb városban külön negyedben élnek a különböző bőrszínűek. Van persze kivétel, de azok rendszerint más életmódot is folytatnak...


De a kérdésre válaszolva...

Persze neked "exotikus" a XX. század, és akik akkor éltek szeretnek nosztalgiázni... na de gondolj bele: Tudnál úgy élni, hogy nincs internet, okostelefon, lapos TV... Ehelett képregényeket olvasol, és rádión/magnón hallgatod a zenét? Ha mondjuk iskolába kell kiselőadást tartanod, akkor meg nem wikipediáról copy-paste, hanem könyvtárban több könyvből összeollózni az információkat?

2014. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!