Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapesten miért kell angolul...

Budapesten miért kell angolul megszólalnom, hogyha segítséget akarok kérni valakitől?

Figyelt kérdés
Legutóbb mikor Budapesten voltam és segítséget kértem magyarul alig akart segíteni valaki. Nem tudom mit gondolt, hogy ki-e akarom rabolni vagy esetlek amit ilyenkor szeretnek használni, hogy hülye vidéki vagyok, de marhára fel tud húzni...(mintha Budapest lenne a világ közepe) Elég jól beszélek angolul, ezért angolul kezdtem el kérdezősködni. Lám egyből egy csomó segítőkész ember vett körül ki jobb, ki rosszabb nyelvtudással. Miért van ez? Nem akarok általánosítani, de nagyon sok ismerősömnek volt már hasonló tapasztalata...

2014. nov. 21. 23:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*esetleg (elírtam)
2014. nov. 21. 23:56
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"ki-e akarom rabolni"

:-)



Én mindig kapok magyarul is segítséget.

És mivel én nem tudok angolul, ezért tőlem csak akkor kapnál, ha magyarul szólnál hozzám!

2014. nov. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert Budapesten nem lehet úgy menni 100 métert az utcán, hogy ne szólítana le egy csöves, hogy nincs-e egy húszasom, nem-e akarok újságot venni, nincs-e egy szál cigim, nem-e segíteném ki a rokkant-rákos-albán-12 gyerekes-vézna-béna-ebolás nagynénikéjét egy 20 forinttal, mert pont annyi kell a műtétre, hogy leoperálják a harmadik kezét a homloka közepéről.


Amúgy meg lehet, hogy azért is nem segítenek, mert szimplán nem tudják hova akarsz eljutni.

2014. nov. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól indított kérdés: "Heló, az XY utcát keresem..."

Rosszul indított: "Heló, tudnál segíteni..." már itt azt hiszik pénzt akarsz vagy valami hasonló és inkább mennek tovább.

És ha siet valaki ne tőle kérdezz...

2014. nov. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Budapesti vagyok, itt születtem, de én még sosem tapasztaltam, hogy valaki ne segítsen egy útba igazításnál ha segítséget kértek.

Nagyon sokszor megállítottak már engem is, hogy nem tudom hol van X.Y utca vagy hely. Ha tudtam segítettem, és mindig magyarul kérdezték. Nekem aztán jöhetnél a nagy angol tudásoddal, tuti nem motyogtam volna neked semmit, mert én nem tudok angolul.

Én nehezen tudom elhinni, hogy te Budapesten csak angolul tudsz érvényesülni, mert angolul sem tudnak olyan sokan..

2014. nov. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Feluletes magyarok, kulfoldi imadok?

Erdekes, mert hiaba beszeled eleg jol az angolt, nem veszik eszre az akcentusod, hogy nem vagy "kulfoldi"? Ja, barmely mas nyelven szolalj meg, ugranak? Igy volt 30 eve is.

2014. nov. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Azt elég kizártnak tartom, hogy JÓL beszélsz angolul, mert magyarul sem tudsz rendesen, rengeteg hibát csinálsz.
2014. nov. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Évtizedek óta élek külföldön, és bár évente többször is jövök Magyarországra, soha eszembe sem jutott, hogy annak az országnak a nyelvén szólaljak meg Budapesten (szülővárosomban), amelynek állampolgára vagyok.

Ha kedvesen és udvariasan megkérdezek valamit, mindig kedves és udvarias választ kapok. Ha valaki nem tud felvilágosítást adni, még sajnálkozik is, és megszólítja a többi járókelőt, hátha valaki ismeri a választ.

Úgyhogy nem szabad általánosítani!

2014. nov. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy az előzőek írták, hogy nem lehet 100 métert menni anélkül hogy valaki pénzt ne kunyeráljon! Nem tudok újat mondani sajnos, csak megerősítem...
2014. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

25 éve élek külföldön (NY-Európa), de egyrészt Magyarországon eszemben sem jutna nem-magyarul beszélni, másrészt eddig sosem volt olyan, hogy a udavias érdeklödésre nem válaszoltak volna rendesen.


Ha neked ilyen tapasztalataid vannak, akkor a hiba valahol benned, a fellépésedben, kinézetedben lehet.

2014. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!