Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szokták a sakk bajnokság...

Miért szokták a sakk bajnokságokat nemek szerint szét bontani? Fizikai sportoknál még megértem, de mentális sportoknál mi szükség erre?

Figyelt kérdés
A női sakk bajnokok hol állnak a férfiakhoz képest? Egy szinten vannak velük vagy nem?

2014. nov. 26. 03:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam. De valószínűleg azért, hogy ne legyen belőle egy nemek közötti rivalizálás. Tehát egy vegyes versenyben bárki is győzne, lennének, akik a zászlajukra tűznék, mint a nemük győzelmét a másik nem felett. Szerintem ezt nem szeretnék a szervezők.
2014. nov. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A listavezető Polgár Juditnak 2675 élőpontja van. Ez természetesen igen magas, de a férfiak között van ennél 200-al is magasabb.
2014. nov. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire szokták szétosztani, de a Polgár lányok férfikkal szoktak versenyezni.
2014. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tóth Péter Tamás ***** válasza:
Azért, mert a statisztikák szerint a nők rosszabbul sakkoznak, mint a férfiak. Nőknél a már említett Polgár Juditnak van a legmagasabb ÉLŐ-pontszáma, míg férfiaknál Magnus Carlsen 2863 ponttal rendelkezik. És az a kb 200 pont különbség nagy tudási eltérést jelez. Bár mondjuk az büszkeség, hogy a mi Juditunk legyőzött csomó férfi világbajnokot (pl.: Kramnik, kasparov, anand).
2014. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tóth Péter Tamás ***** válasza:
Bocsánat, Kramnik nem volt világbajnok, de attól még nagyon jól sakkozik.
2014. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

#4; #5: Kramnik világbajnok volt 2000 és 2008 között, és Polgár Judit soha nem győzte le egyetlen partiban sem. A többi stimmel...

A kérdésre válaszolva: Nők indulhatnak a férfiak között, de vannak nők számára szervezett versenyek, melyeken a férfiak nem indulhatnak. A nők gyengébbek sakkban a férfiaknál.

2017. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!