Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit szóltok ahhoz az...

Ti mit szóltok ahhoz az elmélethez, hogy a cigányság és a zsidóság között genetikai kapcsolat van? Ergo a cigányság egy elveszett törzs.

Figyelt kérdés

Sokan a cigányokat "óhéber" népcsoportnak tartják.


[link]


[link]



2014. nov. 28. 10:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez hülyeség.

Ég és föld a kettő között a különbség.


Egy Cigányország teljesen életképtelen lenne, nem tudnának működtetni egy államot.

Ellenben a zsidóország Izrael egész jónak mondható.


Ami közös bennük, az a magyarok utálata:DDD

2014. nov. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem semmi sem igaz ebből. Teljesen távol esnek egymástól külső megjelenési forma, valamint nyelv szempontjából, de akár vallási szokások és történelmi, kulturális hagyományok miatt is. Semmiféle hasonlóság nem fedezhető fel, legfeljebb tényleg az, hogy a többségi társadalom elfogadóképességét egyformán próbára teszik, de más és más okból. És más ás más emberek szemében.
2014. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Meg foglak döbbenteni: közted, a cigányok és a zsidók között is genetikai kapcsolat van. Hacsak nem valamelyik főemlősön kívüli faj tagja vagy.
2014. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Van egy vélemény, hogy a cigányok azok a héberek, akiket Mózes nem vitt magával a sivatagba és később Kánaánba.


Az angol "gypsy" egyértelműen az egyiptomi eredetre utal, ez is a közös múlt része lehet.

Aztán ott van a vándorlásla való hajlam és hogy nem szeretnek hosszú időre letelepedni.

Tudom, nem politikailag korret kijelenteni, de az is összekapcsolja őket, hogy sehol nem szeretik egyik csoportot sem ahol megjelennek, mert mindig ragaszkodnak ahhoz, hogy saját törvényeik, értékeik alapján éljenek, amit a többségi társadalom ügyeskedésként fog fel mert nemigazán a hagyományos termelő tevékenységekből élnek.


Szóval van bőven az elméletet támogató bizonyíték, de mivel mindkét népcsoportot "védi" politkialiag korrekt tárgyalásmód, a karrierjére valamit is adó kutató inkább hanyagolja a témát.


Szóval szerintem ott tartunk, hogy "lehet benne valami".

2014. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Ez elmélet? Tudtommal egy fajhoz tartoznak. Genetikai kapcsolat pedig még fajok között is elég szoros lehet, nemhogy fajon belül - pl. meglepődnél, mennyire kevéssel különbözöl egy poliptól :)
2014. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Meg mindig nem tudtam megszokni, hogy mennyi buta ember el kis hazankban.

Az "elmelet" nehany 0 IQ-val rendelkezo hiszterias baromsaga.

2014. nov. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Az első link is elég meggyőző, de korábban többet is olvastam erről. Hasonlóan, a nyelvből, ill. a korábbi vallásosságukból von le logikus következtetéseket, de bizonyos szokásaik is rokonságot mutatnak (s még csak nem is arról beszélek, hogy egyik sem szeret dolgozni). De pl. az "igazi" zsidók csak kóser ételt ehetnek, a cigányoknak a tiltott ételekre van külön szavuk.
2014. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Gohan-san ***** válasza:
51%

"Ami közös bennük, az a magyarok utálata" - A cigányok többsége nem utálja a többségi társadalmat, ezt a hisztériát mindössze a média generálja. Az, hogy valaki már hallott negatív megjegyzést cigány embertől a magyarokra, ezt kár kivetíteni másik 1 millió emberre. A zsidók még kevésbé utálják a magyarokat, hisz a cigányokkal ellentétben a zsidóság a társadalom minden rétegében, a szakmák összes területén jelen van, tehát a zsidók 100%-ig a magyar társadalom intergráns részét képezik (elsősorban Budapestre gondolok, hisz a zsidók 99%-a a II. vh. óta, részben a vidéki zsidóság megsemmisítése révén, részben a munkalehetőségek miatt Bp-n él).


"a karrierjére valamit is adó kutató inkább hanyagolja a témát" - Egy, a karrierjére valamit is adó kutató semmilyen témát nem hanyagol, így bármely nép etnogenezise kutatható szerte a világon, nem korlátozza ezt semmi és senki. Nem ciki firtatni az ilyen dolgokat.


A cigányok és a zsidók között természetesen ugyanolyan genetikai kapcsolat van, mint minden egyes ember között a földön. (Ha nem lenne, utódokat sem tudnánk nemzeni, helló!) Ahogy minden egyes teremtmény között is van genetikai kapcsolat, lásd pl. patkány kísérletek értelme az emberi alkalmazás előtt.


Természetesen a kérdést ettől még értem, de azok a tipikus áltudományos érvek, melyek a cigányokat és a zsidókat összekötnék, azok számtalan más népre igazak. Pontosabban: ha a cigányokra és a zsidókra összeszedünk néhány állítást, amelyek megegyeznek, de szemet húnyunk másik akár többszázezer olyan tulajdonság felett, amelyek nem egyeznek meg, akkor pontosan azt a tipikus áltudományos hibát követjük el, hogy önkényesen szelektálunk a fellelhető információk között. A website pontosan ezt teszi, tételesen cáfolható minden egyes felvetése.


A "még csak nem is arról beszélek, hogy egyik sem szeret dolgozni" típusú simán rasszista hozzászólásokra meg kár időt vesztegetni. Ha az első linket, amely egy tipikus manipulatív, keresztény hittérítő oldal, valaki meggyőzőnek hisz, az már eleve ciki, de hogy hogy mondhatja azt, hogy a zsidók nem szeretnek dolgozni, az számomra asszem örök rejtély marad. Ne haragudj, találkoztál már zsidó emberekkel? Vagy te is azt hiszed, hogy a világon élő 12 millió zsidót néhány fekete kalapos ember képviseli, amiből Magyarországon is van legalább 20? De mi van a másik 50-100 ezerrel?


Egyébiránt a zsidóknak van szavuk a nem kóser ételekre: "tréfli", a cigányoknak nincs, ahogy önmagában véve a cigányok számára nincsenek tiltott ételek sem.

2014. nov. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"a cigányság és a zsidóság között genetikai kapcsolat van? Ergo a cigányság egy elveszett törzs.

Sokan a cigányokat "óhéber" népcsoportnak tartják. "

"Genetikai kapcsolat" csakugyan van, mivel ember ez is, az is.

Ettõl eltekintve az egész úgy hülyeség, ahogy van. A cikben említett "érvet" valóban alátámasztani látszik az angol gypsy szó etimológiája, csakhogy ez pont úgy tévedés eredménye, ahogy téves a cikkben említett "érv".


Eléggé köztudott ugyanis, hogy a cigányok nem Egyiptomból, hanem Indiából származnak.


Ami az elsõ linket illeti, egyetértek elõzõvel, az un "Messiáshívő zsidók" teljes zagyvaság, értelmetlen, hiteltelen.


Ami a másodikat illeti: genetikai rokonságot genetikai vizsgálatokkal szoktak kimutatni. Ahogy pl kimutatták, hogy a szórváanyban élõ zsidók több genetikai rokonságot mutanak a közelkeletiekkel, mint a környezetükkel. ( Ezt meglehetõsen színvonalas labor igen alapos kutatással mutatta ki, nem csak kromoszóma, hanem mitokondrialis vizsgálatokkal. Ezekbõl tudható pl, hogy a kazár rokonság ( nem származás! ) bár nem zárható ki biztonsággal, de több szól ellene, mint mellette. )


"meglepődnél, mennyire kevéssel különbözöl egy poliptól"

Nana, némely polip ezt bizonyosan kikérné magának, legtöbbj¨knek több esze van. :)

2014. dec. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8,9-re:

"Ne haragudj, találkoztál már zsidó emberekkel?"

Szinte minden "főnököm" zsidó ember volt, 8-ból 5, a többiröl nem tudom (csak bizonyos szintig, tovább nem "mentem felfelé"), s jónéhány kollégám. Általános iskolában 6 osztálytársam, középiskolában 7 (többségük lány), egyetemen nem tudom (viszont nem jogra, közgázra, szinművészetire, stb. jártam).

A megjegyzésem -igazad van- rossz "vicc" volt, mégha van is bizonyos alapja.

-Zsidó emberek között kivételesen ismerek csak fizikai munkást (saját ismeretségi körömben kiszámoltam: 2,4 %), ugyanakkor bizonyos területeket csaknem 100 %-ban lefednek (s itt nem is csak arra gondolok, amikor a "Heti hetes" egyik szereplője megjegyezte: "Miért? Itt melyikünk nem az?").

A roma emberekkel szemben is "rossz a vicc", mivel az, hogy jórészt "kiszorultak a munka világából" a rendszerváltás után történt, s többségében nem saját hibájukból. De ez másik téma.

A "tréfliben" is igazad van, nem ugrott be. -A roma étkezésről korábban olvastam, ebben említettek egy szót a "tiltott ételekről", most próbáltam rákeresni, de eddig nem találtam. (A cikk említette, hogy ma már többségük -különböző okok miatt- nem tartja be.)

Másrészt az iszlám helal, vagy halal étkezési szabályok erős hasonlóságot mutanak a zsidó koserrel. Azaz, ez nem bizonyit semmit.

A 99, ill. 1 %-ban nem feltétlenül értek egyetnem hiszem, hogy erről készült statisztika, saját tapasztalatom szerint vidéki városokban a létszám jóval 1 % fölött van (ahol jelenleg élek, ismeretségi körömben 7 %).

2014. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!