Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan készítsem ki a drogprev...

Hogyan készítsem ki a drogprevenciósokat holnap?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!


Az a helyzet, hogy utálom a drogprevenciósokat, viszont holnap jönnek hozzánk. Utálom azt, hogy hazug propagandákkal tömködik a diákok fejét, úgyhogy most kicsit kijavítom őket (feltéve ha erre szükség lesz).

Gyanítom lesz az előadás végén egy olyan rész, amikor lehet kérdezni, és engem főképp ez a rész érdekelne.

Milyen kérdésekkel szoríthatnám sarokba őket (azon túl, hogyha valami hibát vagy manipulált adatokat észlelek az előadásban, azt korrigálom).


Én ezekre gondoltam:

- Maguk szerint jó a kormány drogpolitikája?

(Ha erre igen a válasz, akkor megkérdezném: - Mégis mit gondol Kocsis Máté azon kijelentéséről, hogy ő nem támogat drogosokat a tűcsere program kapcsán.

- Mit gondol arról, hogy csekély mennyiségű kábítószerért 3 év börtön jár, továbbá arról, hogy a törvény nem tesz különbséget a kábítószerek között [kivéve új pszichoaktív anyagok]).


- Liberális vagy konzervatív drogpolitikát támogatnak?

(ha azt mondja konzervatív, akkor megdobom pár adattal Portugáliával kapcsolatban, ahol MINDEN drogot dekriminalizáltak és jelentősen javult a helyzet).


- Jó hogy legális két olyan szer, ami fizikai függőséget is okoz(hat), az alkohol és a nikotin?

(ha igen, akkor Miért jó hogy legális két keménydrog, miközben a könnyűdrogok betiltásáért küzdenek).


- Miért jobb a szabályozás politikája az ártalomcsökkentésnél, miért nem lehet mindenkinek joga ahhoz, hogy elrontsa vagy színesebbé tegye életét?


- Önök minden drog ellen vannak?

(ha igen akkor: - Önök isznak teát vagy kávét, esznek cukros ételeket? Ezek mind drogok, mind kihatnak a központi idegrendszerre, továbbá függőséget is okoznak).


- Miért vesznek egy kalap alá minden drogot?


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Van-e esetleg valami jó ötletek kérdésnek még?

Ha igen, bátran írjátok meg, mindegyik érdekelne.


Esetleg valamilyen botrány ilyen szervezetekkel kapcsolatba (Mo.-n 2 nagy ilyen szervezet van tudtommal, a Narconon, és a Drogmentes Mo.-ért Mozgalom), tudtok bármilyen botrányról, kiszólásról, amit fel lehetne használni ellenük.


+1 kérdés:

- Szerintetek érdemes az előadás közben kijavítani őket ha hazudnak, vagy inkább jegyzeteljek és várjak a végéig?


Ha bármelyik kérdésre van ötleted, örömmel várom válaszod!


További jó tanulást/jó munkát mindenkinek!


15F


És még mielőtt meg gyanúsítanának, nem élek semmiféle illegális kábítószerrel, csupán felemel a szavam a hazugságok ellen.



2014. dec. 3. 16:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%

Konkrétan most mivel is van gondod?

15 évesen szerintem ne okoskodj, amíg sem a jogot sem pedig a drogokat nem ismered. (főleg a hazug bűnöző árusokat, akik minden szarral megetetnek)

2014. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Sajnálom 1-es válaszoló, hogy nem objektív forrásokból tájékozódsz, de ezzel én most nem tudok semmit se kezdeni.

Esetleg annyit tudok tanácsolni, hogy olvasgass daath.hu-t!

Személyeskedés helyett inkább maradjunk a kérdés tárgyánál.

2014. dec. 3. 16:33
 3/28 A kérdező kommentje:

Most mégis miért nem ismerem a jogokat?

Bizonyára nem ismerem az összes hatályos jogszabályt, de a legfőbb ezzel kapcsolatos törvényt igen.


BTK 2012. évi C. törvény:

178. § (1) Aki kábítószert termeszt, előállít, megszerez, tart, az ország területére behoz, onnan kivisz, vagy azon átszállít, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Én 3 év börtönt mondtam. Pontatlan voltam, de a lényegen nem változtat.

2014. dec. 3. 16:38
 4/28 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzuk, hogy neked most mivel van gondod konkrétan?

És miért a drogprevenciósokat utálod?


https://www.youtube.com/watch?v=hFVPT4rtX6M

2014. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
:) Sehogy nem fogod tudni őket "kikészíteni", láttak ők már tini hisztit.
2014. dec. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
50%

www.daath.hu


Belenéztem. Ez objektív forrás? Egy összetákolt irtó gagyi weboldal a 90-es évek stílusában. De nyilván nem voltak maguknál, ezért lett ilyen.

2014. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

#4

Az a bajom, hogy felvilágosítás helyett tényeket torzítanak, hamis vagy manipulált statisztikai adatokat közölnek, etc.

Pl. narconon honlapja:


"Azonban megdöbbentő, hogy egy felmérés szerint a 15 éves korú gyermekek, akik kipróbálták a füvet, 60%-a tér át kokainra később."


Mindez szép és jó, csak nem tudjuk, hogy valóban volt-e ilyen felmérés, ha igen, hol zajlott (nem mindegy, hogy a Harlemben, vagy egy louisianai kis falucskában, márpedig ez nagyon nem mindegy. Továbbá azt se tudjuk, hány ember vett részt a felmérésben.


Am. a black-metalnak mi köze van a drogokhoz?

2014. dec. 3. 16:54
 8/28 A kérdező kommentje:

#5

Ez nem hiszti, nekem forrásaim vannak, nekik pedig sokszor nincsen. Nem értem miért lenne hiszti az, ha nem értek egyet a másik féllel és ezt a tudomására szeretném hozni.


#6

Nézd meg kicsit figyelmesebben, pl. a könyvtár részt, tele van tanulmányokkal, a fórum résznél pedig rengeteg drogprevenciósok által terjesztett tévhitet cáfoltak meg.

Az oldalt pedig nem a kinézete határozza meg, hanem a tartalma.

Értem én, hogy viccnek szántad, hogy nem voltak maguknál, de ezek az emberek semmivel nem különbek a többitől, csupán annyi a különbség köztük és a többiek között, hogy ők egy enteogénnel élnek alkalmanként a tudat kutatásának a céljából.

Foglalkoznak egyéb drogokkal is, de a fő témájuk az enteogének.

2014. dec. 3. 17:01
 9/28 anonim ***** válasza:
50%
Feleslegesen pattognál, inkább akkor ne menj be holnap.
2014. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

#9

Miért ne mennék? Netán bűn vitatkozni? Szerintem ők még örülnének is, hogy valaki legalább foglalkozik a témával.

2014. dec. 3. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!