Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Néhány szlovák mér beszéli a...

Néhány szlovák mér beszéli a magyar nyelvet is?

Figyelt kérdés

2014. dec. 28. 18:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Mér ne beszélné?????? Már ez is baj?
2014. dec. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Mert pl a Régi Magyarország területén élnek és tulajdonképpen magyarok??!!!!
2014. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor mér nem szlovákul beszélnek ha ott élnek?
2014. dec. 28. 18:22
 4/17 anonim ***** válasza:
A határ közelében, ahol magyarok közt élik az életüket, ott természetes, de én inkább az ellenkezőjét tapasztaltam az ország többi részén. Mégpedig azt, hogy a családneve magyar, viszont már szlovákul beszél. Bejártam szinte egész Szlovákiát, és tipikus magyar városokban már nem lehet találni magyarul beszélő embereket, csak egy-két 80 évest.
2014. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Miért kellene magyar anyanyelvűeknek szlovákul beszélniük?
2014. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ezaz kérdező üsd ükkett szájba me nem szlovákul beszélnek he!
2014. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi a fene az a szlovák?
2014. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

amúgy meg szerintem mindenki úgy beszél, ahogy akar.


De szerintem a kérdező csak egy provokáló gyökér.

2014. dec. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Shai-Hulud ***** válasza:
46%

Azért, mert magyar az anyanyelvük.

A minket körülvevő országok mindegyikében meglehetősen sok magyar nemzetiségű ember él, akiknek a nagyszülei, dédszülei 1920-ban, a békeszerződés alapján kerültek más ország területére - pontosabban a lakhelyük hovatartozása változott meg. Ők maguk pedig szlovák, román, szerb, ukrán állampolgárok lettek, de ettől még a nemzeti hovatartozásuk, nemzetiségük, és ezzel együtt az anyanyelvük is megmaradt magyarnak.

Éppen úgy, mint ahogy a Magyarország területén élő nemzetiségek is megtartották saját nemzeti identitásukat.


Az itt élő nemzetiségek szabadon használhatják a saját nyelvüket, nem korlátozza őket semmi ezen a téren.

Jó lenne, ha végre a Szlovákiában, Romániában, és egyéb országokban élő magyar anyanyelvűeket sem korlátoznák a szabad nyelvhasználatukban.

2014. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nemvagyok egy provokáló gyokér ahogy fogalmaznál. Nem vagyok se magyar, se szlovák. Csak voltam kinn Szlovákiában és meglepett, ezért voltam rá kiváncsi.
2014. dec. 28. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!