Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki segitene nekem? Könyvir...

Valaki segitene nekem? Könyvirással kapcsolatos

Figyelt kérdés
Szóval..... Nagyon szeretek írni.... Elhatároztam hogy szeretnék írni egy könyvet. Kérek szépen valakit aki tudna segiteni nekem hogy a könyvkiadásnak mi az alapja, a könyvkiadás menete, hogy hogy irjam meg esetleg olyan kiadó aki szivesen várja a fiatal irásokat. Köszönöm szépen előre is! 13/L

2015. jan. 3. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak olyan kiadót tudok, amely magánkiadásban kiadja.

[link]

Itt megtalálod a könyvkiadással kapcsolatos tudnivalókat.

Olyan kiadót is lehet találni amely várja a fiatalok írásait, pl. keress rá az Aranymosás pályázatra.

2015. jan. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is a könyvírás hosszú "í" mint ahogyan az írások szó is, sőt, még a segíteni, a szívesen és az írjam is. Na mindegy, van a word-ben nyelvhelyesség ellenőrző.


A kiadással kapcsolatban én nem tudok segíteni, az írásban talán igen. Nem vagyok hivatásos író de már próbálkoztam regénnyel, novellákkal, így van egy kis tapasztalatom :)

Mindenek előtt azt javaslom hogy a gépen kezdj neki, rengeteg fáradságtól kíméled meg magad.

Hogy ki hogyan ír meg valamit az egyénfüggő, a neten ha rákeresel egy csomó módszert találhatsz, nekem például egyik sem vált be, de van aki szerint hatékony. Ha az elején írsz valami rövid vázlatot a cselekményről, jellemzést a szereplőkről, az segíthet. Utána van aki még tervezget, én személy szerin leülök és írok, lesz ami lesz, majd átnézem később és finomítok rajta.


Egyébként, milyen témában, műfajban szeretnél írni?

2015. jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 huskyloverapach válasza:
Én csak annyit mondanék elôször ird meg a könyvet aztán a kiado
2015. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!