Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne visszaállítani...

Hogyan lehetne visszaállítani a családi címert?

Figyelt kérdés
Dédnagyapám ága a kommunizmus előtt nemes volt. A családi székhely Nemesvámos volt Veszprém megyében. Volt egy családi címer, ami a birtokokkal együtt elveszett, de nagyjából tudom hogyan nézhet ki. Sehol nem lehet megtalálni már, és az lenne a kérdésem , hogy meg lehetne-e újítani valami hivatalnál vagy bárhol, hogy újból használni lehessen.

2015. jan. 3. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatod kedved szerint. Senkit nem fog zavarni és törvénybe sem ütközik, ha felfested a házatokra meg az autótokra.
2015. jan. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak heraldikusok, akik megtudják rajzolni. De hol akarod használni és mire lenne az jó? Nincs semmi jelentősége.
2015. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"hogy újból használni lehessen."

Én sem értem, mi módon akarod használni. Régen volt tekintélye az ilyesminek, ma már csak nevetségessé teszed vele magad és a családodat is. Régen erre büszke volt egy család, ma már inkább próbálnak a tetteikre vagy képességeikre büszkék lenni az emberek, és nem arra, hogy milyen családba születtek. Régen rang volt, ma inkább kivagyiságot és felsőbbrendűséget sugall.

2015. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, teljesen igazad van, de én nem felvágni akarok vele, még a barátaim körében sem szoktam erről beszélni. Az őseim viszont nem örülnének neki, ha az utódok elfelejtenék őket és családot, a jelképet, ami összetart minket, ahogyan te és én sem szeretnénk, hogy az unokáink megfeledkezzenek rólunk.
2015. jan. 12. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!