Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan fogadják a német...

Hogyan fogadják a német gyerekek a magyar gyerekeket az iskolába?

Figyelt kérdés

13 eves vagyok:) januar vegen koltozunk ki Hannoverbe, es februarba ott kezdenem a sulit .Nagyon felek hogy nem lesznek barataim , rosszak lesznek a jegyeim meg stb.Fel eve sincs hogy elkeztem nemetet tanulni szoval nem megy folyekonyan. Anya

azt mondta hogy majd segitenek a tanarok de en akkoris felek:(((Szerintetek milyen lessz? Hogy kebzeljem el az elso napomat ? Miket ne csinaljak csinaljak( pl: ott is ugyanugy kell jelentkezni ?? )

Kerlek segitsetek!! Semmit se tudok.



2015. jan. 7. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden kezdet nehéz, de belejösz. Végy példát a kiskutyáról, vagy a kiskakasról.
2015. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mivel nagyon sok a külföldi, bevándorló így szerintem senkit sem fog érdekelni.

A németek már meghaladták ezt a származás szerinti megítélést. :)


A nyelvhez annyit, hogy bevándorlóként senkit sem fog érdekelni ha rosszul ragozol és hasonlók. Bátran használd a nyelvet, hamar rá fogsz érezni :)

2015. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:))
2015. jan. 7. 19:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Az elso evben nem fogsz normal iskolai osztalyba jarni, hanem bekerulsz egy integracios osztalyba, ahol csupa olyan gyerek lesz mint te, tehat nemettel nem igazan fogsz talalkozni. Amint jobban megy majd a nyelv, ugy kerulsz majd at egy normal osztalyba, lehet hogy pl. angoloran mar hamarabb a rendes osztallyal jarhatsz.


Szuleid elinteztek mar az iskolat? Mert az nem megy egyik naprol a masikra, es nem is minden iskolaban van integracios osztaly.

2015. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem olyanba megyek :(((

Mert azt mondta az igazgató ,hogy boldogulni fogok sima osztályba is.

Csak kapok valamilyen felmentést.

2015. jan. 7. 19:17
 6/9 A kérdező kommentje:
Már intézi Anyu
2015. jan. 7. 19:18
 7/9 anonim ***** válasza:
jobban jarsz a sima osztallyal, hidd el. milyen iskolatipusba kerulsz? Gymnasium, Realschule?
2015. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia én Németországban jártam 1 évet iskolában. Én sem tudtam annyira jól németül. Én is féltem , de kellemeset csalódtam mert a tanárok és a gyerekek is nagyon kedvesek voltak.Ha nem értettem valamit segítettek . Én voltam az egyedüli külföldi az osztályban.
2015. jan. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2015. jan. 8. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!