Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én utálom Magyarországot?

Csak én utálom Magyarországot?

Figyelt kérdés

Ilyen lusta, begyöpösödött nép a világon nincs. Ha alkotsz valami újat és jót, azonnal átnéznek rajtad, de ha rosszat akkor már széttépnek. A magyar nők átnéznek rajtam. És itt van ez a kivagyiság, mintha mindent mi adtunk volna a világnak.

Komolyan én nem vallom magam magyarnak, és ha ez ország háború fog kerülni, és hazahívnak. Hát én nem fogok hazajönni. Golyót kapni ezért az országért? Ugyan.


2015. jan. 27. 16:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

"Csak én utálom Magyarországot?"


Nem, többek között ez az oldal is tele van magyarutálókkal. Itt ez nemzeti sport.


"Ha alkotsz valami újat és jót, azonnal átnéznek rajtad, de ha rosszat akkor már széttépnek. "



Ez a mondat nincs elhelyezve térben, semmi konkrét nincs benne. Mindez hol, a piacon, a Magyar Tudományos Akadémián vagy a vállalkozók között? Szerintem rossz körökben mozogsz.



"A magyar nők átnéznek rajtam."


Ja, hogy ez a probléma. Kibújt a szög a zsákból.



"És itt van ez a kivagyiság, mintha mindent mi adtunk volna a világnak."


Tény, hogy sok fontos találmány megalkotója magyar volt, de ez speciel szerintem is kicsit túl van értékelve.



"Komolyan én nem vallom magam magyarnak,"


Hát akkor költözz el. Nyilván van jobb alternatívád, ha ennyire szélsőségesen rosszul érzed magad itt. Vár rád a ködös Albion! :)


"és ha ez ország háború fog kerülni, és hazahívnak. Hát én nem fogok hazajönni."


Ne izgulj, szerintem a legtöbben be se vonulnának :P Hogyan is lehetne, ha ma már sorkatonaság sincs? Az én generációm azt se tudja, hol kell megfogni a fegyvert. Nem lennénk jó katonák.

2015. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Én nem utálok egy fogalmat, általánosítani meg nem szoktam.
2015. jan. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%

"Komolyan én nem vallom magam magyarnak"

Ezt külön köszönöm! Nem is akarjuk, hogy magyarnak valld magad. Minél kevesebb ilyen ember él itt, annál jobb lesz itt az élet. Minden jót a világ másik sarkán.

2015. jan. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

ne aggódj, ha azt akarom h civilizált országban ne nézzenek komplett hülyének, én is letagadom.


Tudod, mi a még rosszabb? hogy nem csak haladást nem látok, hanem kifejezetten hátramenetet tapasztalok a felfogásban (is) ... na és ez durva, és még fiataloktól is.

De elég érdekes egy jelenség, hogy elég csak 200 km-t arrébb menned, és máris egészen meglepően épelméjű emberek közt leszel. A magyar mindig is irigy, rosszakaró, pökhendi nép volt, sajnos ez az elkövetkezendő 300 évben biztosan nem fog változni.

2015. jan. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%

Feltehetően nem csak te. Akik nem tudnak mit kezdeni a helyzetükkel, általában mindig utálják a környezetüket. Ezzel felmentik önmagukat a cselekvéstől, és abba a hamis tudatba menekülnek, hogy minden bajukról valaki más tehet.

Később ez olyan mértékben fokozódhat, hogy az illetőnek esélye sincs segítség nélkül ebből a tudatvilágból kikerülni, hiszen éppen az akaraterejét és biztonságát vesztette el.

2015. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Hülyeséget írsz. Miért általánosítasz? Abban igazad van, hogy nagyon sok magyarra jellemző, amit írsz, de ismerek olyanokat is, akikre nem.


Viszont azon válaszadóknak sincsen igazuk, akik szerint minden szép és jó itthon.


"Ha alkotsz valami újat és jót, azonnal átnéznek rajtad, de ha rosszat akkor már széttépnek"


Tényleg jó lenne, ha írnál valamiféle konkrétumot, mert erre így nehéz reagálni. Én inkább az ellentétét tapasztaltam, az emberek le se szarnak, viszont ha valamiféle értéket teremtesz, máris te vagy (és voltál mindig is) a legjobb "barátjuk".


A magyar nőket meg néha jobb nem komolyan venni. A tinikkel és a 20-as korosztállyal tényleg nagy problémák vannak. Persze vannak normális lányok, de nem ez a jellemző. Vágják a rideg fapofát, rád se néznek. És sajnos legtöbbjük a külsőségek rabja. A státuszszimbólumokra, meg a külsőre mennek, pedig minden fórumon a "nekem egy rendes pasi kell" sablont nyomják. A 90%-uk pedig retteg a gyerekvállalástól, meg a gyerekektől. Számomra borzasztó volt olyanokat olvasni meg hallani:

"Belőlem kiveszett az anyai ösztön. Egyszerűen összerándul a gyomrom a gyerek gondolatára."


"Aranyosak a gyerekek, egy-két órát szívesen vigyázok rájuk, játszok Velük, de hogy egész nap?"


"Nem akarok valaki más rabszolgája lenni. Húsz évet azzal tölteni, hogy a gyerek van az életem középpontjában. Önző vagyok, de én csakis a saját magam életét akarom élni."


Hát no comment. A régi értékek eltűntek, de nem jöttek újak.

2015. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

jézus, ha csak ilyen gondok lennének szép hazánkban ...

Nekem meg alapom bőven van általánosítani, ugyanis megtapasztaltam a hivatalok korruptságát, az igazságszolgáltatás működésképtelenségét, a mindennapokat átszövő mutyizást. Szó nincs arról h a levegőbe vagdalkoznék !!

2015. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
én sem szeretek itt élni
2015. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Magyarország messzire van.

Magyarország hegyeken túl van.

Onnan, rigókkal, éneklőkkel,

Jönne rövidke szoknyácskában,

Hajnal volna,

Szellős,

Világos,

Szép, tiszta üllők csengenének.


Uram, nem látta Magyarországot?

Tudom, nehéz a nyelve.

Tudom, nehéz a szívem.

Uram, nem látta Magyarországot?


Lányok, sokan, szaladnak,

Akár a reggeli szél,

Hajuk lobog a keleti égen.

Ő pedig kövér kalácsot fon,

Karcsúbb ő a liliomillat estéli árnyékánál.


Uram, nem látta Magyarországot?

Ott ősz van,

Kicsike kertjeinkbe

Zörgő, száraz virágokat ültet

Az Úr.


József Attila

2015. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%
dehogy csak te utálod ... ilyen idióta és korrupt országot sztem max Afrikában találsz, de még ott se jellemző ez az ehte magyar rosszindulat, mint alapvető kiindulópont a mentalitásban. Tudod , külföldön is mindig az az az aranyszabály: ha kiköltözöl vmi értelmesebb országba, csak magyarokkal nehogy szóba állj, mert az lesz az első, aki megpróbál neked keresztbe tenni. Még én se jöttem rá, hogy ez vajon genetikai vagy ennyire mély kulturális hagyomány, de ténynek tény ... az meg épp elég.
2015. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!