Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Géza választott volna másik...

Géza választott volna másik nőt István királynak?

Figyelt kérdés
ha a leendő király nagyon komoly szándékkal az apja tudomására hozza hogy nem kell neki Gizella, szerintetek Géza választott volna egy másik leendő feleséget neki, vagy ez elképzelhetetlen és meggyőzi valahogy rábeszéléssel hogy márpedig milyen fontos dolog ez és milyen súlya van az ország jövőjére is kiterjed stb?
2015. febr. 2. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, de engem nagyon idegesít, hogy ma Merkel miatt késtem el az egyetemről...



...



Amúgy, ha kerekekkel született volna, villamos lett volna. Ez kb. ilyen kérdés. Nincs nagyon értelme az ilyen spekulálásnak egy 1000 éve elmúlt dologról. A töritanárom egyszer azt mondta, hogy a történelemben nincs "ha". Minden úgy történt, ahogy történt.

2015. febr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy nem. A házasság a hatalom megszilárdításához is kellett, Géza fejedelem egy évre rá már meghalt, és akkor Koppány, Ajtony és Prokuj Gyula is befigyelt; ráadásul a bajorokkal sem lett volna jó ötlet packázni, ha egyszer már el volt döntve.
2015. febr. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor a házasságok nem szerelem alapján köttettek.
2015. febr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!