Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyszerűen képtelen vagyok...

Egyszerűen képtelen vagyok fesztelenül beszélgetni, cseverészni. Hogyan törjek ki ebből a nyomorult helyzetből?

Figyelt kérdés

Már mindent próbáltam. Bárkivel beszélgetek, szinte azonnal érzem, hogy fél lábbal kilógok a dologból, menekülök. Kattog továbbá az agyam témákon, nem jönnek maguktól, görcsösen keresem magamban, mi az, amiről lehet beszélgetni. Gördülékenyen egyáltalán nem megy.

Ugyanakkor érzem is ennek a hiányát, hisz míg barátságok, jó kapcsolatok alakulnak ki körülöttem szinte mindenki között, addig én szép lassan elszigetelődöm. Tényleg próbáltam mindent, kezdeményeztem, kedveskedtem, jófejeskedtem, de begörcsölök mindig idővel és menekülök.


2008. aug. 22. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mik azok a témák, amik egyébként foglalkoztatnak téged? Miket olvasol, mire keresel rá az interneten?


Biztos van olyan ember ezen a világon, akivel közös az érdeklődési köröd. Arról pedig könnyű beszélgetni, ami tényleg érdekel.


A "csevegés" mint olyan, nekem sem ment soha, ahhoz én is kuka vagyok. De ha valaki olyanról akar beszélni, ami foglalkoztat engem, akkor még szómenésbe is esek. :))

2008. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudtam soha "semmiről", csak udvariasságból beszélgetni. Egyszerűen nem jut eszembe semmi, amit mondhatnék. De ami érdekel, arról tudok beszélni bárkivel, bármikor. Lehet, hogy Nálad is csak ennyi kellene: hogy olyasmiről beszélgess, ami érdekel. Ha elfogadod, hogy nem kell akarod beszélgetni akkor, amikor nincs miről, de beszélgetsz amikor van Téged érdeklő téma, akkor megváltozhat ez a helyzet.

Próbálj keresni olyan társaságokat (akár itt a neten), amit egy-egy közös érdeklődési kör tart össze. Olyat keress, aminek az érdeklődési köre Téged is érdekel. Ha talákoztok, hallgasd meg a mondandóját a másiknak és csak akkor szólj hozzá, ha van mit mondanod. De ha érdekel a téma, akkor lesz mit mondanod!

Sok sikert!

2008. aug. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. aug. 22. 12:32
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Nálam is hasonló volt. Ha valaki leállt velem beszélgetni, a válaszaim max. igen-nem meg aha voltak. Aztán több helyről olvastam, meg próbálkoztam is erőt venni magamon, és bevált!

A recept: próbálj meg lehetőleg már az elején egy általános dologról olyan kérdést feltenni, amire a válasz nem egyszavas. Pl. "-Mi a vélemyéned erről a tikkasztó melegről?" Ha néhány hasonló kérdésből felkészülsz, akkor ki tudod tölteni az időt, nincs az a "kínos csend" a beszélgetésben, közben akivel beszélgetsz, még jól is érzi magát, hisz "kíváncsi vagy a véleményére". Ha már beszélt eleget, te is hozzáfűzheted a véleményedet az adott témában, utána meg már illik neki felvetni a következő témát. Nem is olyan bonyolult, csak nem szabad rágörcsölni. Idővel meg belejössz. Remélem, segítettem, én is sokkal jobban érzem magam, amióta ez működik nálam.

2008. aug. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sszia, szerintem csak meg kell tanulnod ellazulni. Talán csak sok-sok gyakorlás.. és egyszer csak hozzászoksz. Van valami gátlás benned. Hozzáteszem, rengetegen küzdenek ilyesmivel.

Még az is lehet, hogy önmagaddal sem vagy kibékülve! Tudom, hogy milyen tünetei vannak, nálam épp nagyon nagyon aktuális a téma.

Szóval, a benső béke, és a többi. Találd meg először magadban az összhangot, utána menni fog másokkal is. Sok sikert!

2008. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
27%

Szia! Valójában Te kíváncsi vagy Bárkire? - A választ magadnak add meg!

Ha nem, akkor készvagy, csak ne csodálkozz, ha elszigetelődsz,

Ha igen, akkor már csak azt találd ki, hogy kire, és miért. akkor már adott a téma, már csak az alkalom kell.

szerintem

2008. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!