Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy hiába van...

Miért van az, hogy hiába van igazam, nem mondhatom meg, mert folyton ellenségre akadok?

Figyelt kérdés
Ùgy néz ki, mintha nem tudnék közösségben dolgozni- pedig ez nem így van- csak szeretném elmondani az igazamat- ha igazam van.
2008. aug. 22. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha kulturáltan mondod el a véleményed, akkor nem szerzel ellenséged. Az emberek általában tisztelik az egyeneséget, őszinteséget. Nem lehet, hogy a stílusoddal van baj, és ezért nem fogadják el, amit mondassz?
2008. aug. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

apósom erre egy példát mondott:

Két ember veszekszik, az egyik a föld egyik féltekéjén, a másik a föld másik féltekéjén van - egyik azt állítja, hogy nappal van, a másik azt, hogy éjszaka? Kinek van akkor igaza? Természetesen mindkettőnek.

Ez röviden annyit jelent, hogy attól, hogy te úgy érzed, hogy a te álláspondot igaz, attól még lehet, hogy a másik ember mondandójában is van igazság, ezért célszerűbb nem vitatkozni rajta :)

2008. aug. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszont, ha az ember ki meri mondani a véleményét, akkor bizony ellenségeket is szerez magának. Elég megnézni ezen a honlapon néhány kérdést: vannak akik normálisan válaszolnak, csak pont ellentétes a véleményük a többséggel, akkor egyből minden lesz, csak becsületes ember nem...
2008. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Hát azért, mert nem mindegy, hogy milyen formában adja elő az véleményét. Kommunikálni meg lehet tanulni, és mielőtt beszélsz, számolj inkább tízig, nem kell egyből a magas C-n kezdeni. Valószínűleg nem a véleményedet, hanem a stílusodat nem fogadják el mások.
2008. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Ha olyan emberek vesznek körül, mind1 mit mondassz, akkor is nekik lesz igazuk, ha azt állítják a fű kék... Egyezz bele hogy a fű kék. Majd ha főnök leszel, te mondhatod meg mindenkinek hogy az ég sárga. Sajnos ehhez hozzá kell szokni. Persze ha nem kultúráltan adod elő, vagy kompromisszumképtelen, merev vagy, ott a hiba.
2008. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a segítséget...

Mindezeket én is tudtam -- de így, hogy másoktól hallom, sokkal jobban segít ahhoz, hogy megtanuljam:

a fü kék- az ég zöld---- s ha a közösségben nem éppen a felsö helyet foglalom el, akkor soha be nem bizonyíthatom, hogy fordítva van.

Mellesleg én mindíg abból indultam ki, hogy a fü zöl a z ég kék- s hogy emberek között ezt meg lehet beszélni.

2008. aug. 24. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!