Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy poet.hu-n...

Miért van az, hogy poet.hu-n a szerintem egyik legjobb feltöltött versemnek van a legkisebb nézettsége?

Figyelt kérdés

Magányt, a lány hiányát, az öngyilkosság gondolatát próbáltam beleírni és hogy annyi fiú bánik tárgyként a lányokkal és mégis szereti valaki őket, én meg egyedül vagyok. Szerintem ez viszonylag jól sikerült ahhoz képest, hogy nem törekedtem művésziségre. Másik versem, ami meg tényleg egy sz*** és még nekem se tetszik, háromszor annyian nézték meg.


Mi a véleményed?

[link]


NEM REKLÁM, tényleg érdekel, mit értékelnek az emberek egy versben.


2015. febr. 14. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem rossz, van lendülete, ereje, lüktetése, működnek a rímek, nem erőltetett, szépen fogalmazott szöveg. :)


De.

Néhol kicsit zavaros, legalábbis nekem.

"S tudom, az enyém is elveszett, / Míg nála igaz szerelmet keresett."

Háromszor elolvastam, mire leesett, hogy miről van szó. Nem volt szerencsés ezt a két sort külön mondatba tenni.

"Hallgasd meg szavam, / Csak én legyek, ki nélkül - Ő - boldogtalan."

Ez kicsit önzően hangzik. Mondjuk ez nem hiba, csak fura. :)

"Mert ki mondja; mint az a gyilkos, / Kinek nyomorult életében annyi sem biztos, / Hogy megöli, ki bántja - Önmagát."

Ezt még mindig nem értem. :(

Egyébként ahogy olvastam a verset, olyan volt, mintha egy Shakespeare dráma monológját olvasnám. Érdekességképpen olvasd el Hamlet nagy monológját, Arany János fordításában. :)

[link]

2015. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed! :)


Azt igazából egy mondatnak szántam, azért tette a sor végére vesszőt, nem pontot.

Igen, lehet tényleg önzően hangzik, de azt vettem alapul, hogy egy tökéletes kapcsolatban, ahol valódi, nagy a szerelem, ahol igazi szenvedélyes érzelmek vannak, ott a pár egyik tagja sem tud boldog lenni a másik nélkül. Ez idealizált állapot, tudom ilyen nincs vagy nagyon ritka. Én például így szeretek egy lányt, ő viszont nem igazán kedvel.


Amit nem értesz: A hasonlat alapja egy olyan (ön)gyilkos jelölt, akinek nyomorult az élete, de fél megölni magát, viszint élni se akar. Ezzel bizonytalanságot, határozatlanságot akartam kifejezni és (itt az élethez) hozzá nem értést. Az egész rész pedig azt akarta kifejezni, hogy ilyen hozzá nem értő, a szerelmi problémákra határozott megoldást nem tudó emberek adogatnak nekem tanácsot. Remélem így érthetőbb lett. :)

2015. febr. 14. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Asszem értem, köszi. :)

Egyébként lehet, hogy azért kerülik el a versedet, mert nem az a tipikus üdvözlőlap vers, rózsaszín szívekkel meg szomorú kismacskákkal körberajzolva. :) Talán sokan nem értik, vagy nincs türelmük lassan, figyelmesen végigolvasni.

Ez a meg nem értett költők átka. Talán majd az utókor... :)

2015. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

"Mit csináljak, hogy többen olvassák a versemet?"

[link]

2015. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

poet.hu-n észre lehet venni, hogy sokan kommentelnek a versekre pl. hogy "tetszik" és ennyi, hogy utána várja a visszanyalizást. fent vagyok én is és szerintem irtam jobb verset, mint az oldalon a "nagy szerzők", mégse lesz sikeres egyik sem, mert én nyalizni nem fogok senkinek se, hogy legyen nézettség meg minden. szóval az megy az oldalon, még akkor is nyalnak ha közben 0 a vers és várja az ő minősíthetetlen versére a dicséretet...

amúgy tetszik a versed, csak így tovább

2015. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A másik dolog meg az, hogy van egy mag a poet.hu társaságban, akik egymást lájkolgatják, még akkor is, ha verseik gyengébbek a tiednél Ez a mag úgy kb. 50 fős lehet, a "régi motorosok." Ami a versedet illeti, nekem úgy összességében tetszett. Igaz, a ritmus nem olyan, mint kéne, de a rímek összecsengenek, a képek szépek, bár a téma -- szerintem-- már kissé elcsépelt, de jó volt olvasni. Amúgy rengeteg a költő és a költőcske is, akik nap mint nap feltöltik a verseiket, úgyhogy ne csodálkozz, ha nem figyelnek rád annyian.
2019. nov. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!