Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ne lehetnék punk annak...

Miért ne lehetnék punk annak ellenére, hogy tizenéves vagyok?

Figyelt kérdés
Ha valakinek arról beszélek, hogy én a punk zenét/stílust szeretem, akkor mindenki azt mondja, hogy biztos megtetszett valami divatos Green Day dal a rádióban és most előadom, hogy mekkora punk vagyok. De ez nem ìgy van! Igazi punk zenéket hallgatok (régi '70-es, '80-as együtteseket is), és sokat olvastam a stílus eredeteiről, gyökereiről és szoktam is a világ problémáiról gondolkodni és a punk eszmékkel se értek egyet vakon, például az anarchiát megvalósíthatatlannak tartom. De mindenki azt mondja, hogy csak egy idióta kamasz vagyok, akinek fogalma sincs semmiről. De miért? Persze nem igazán érdekel, hogy mit mondanak, de mégis érdekel, hogy miért ilyen rosszindulatúak.

2015. febr. 18. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Miért én emo vagyok például és én rosszindulatú vagyok a rózsaszín kis ribikkel :D persze rajtam nem látszik melyik stílust követem de mikor megtudják milyen zenét hallgatok....OMG..na mindegy szerintem ne adj a gyűlölködők véleményére

Egy nem,12 éves kis pisis :)))

2015. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ kit kérdezel róla, de szerintem azért nem szeretik, mert a punk alapvetően elég polgárpukkasztó, lázadó kultúra és zene. De ha nem szül agressziót és ellenségeskedést benned, akkor szerintem semmi gond nincs vele. (A 60-70-es években ugyanígy álltak a hippikhez is, sőt az 50-es években a rock&rollhoz is. De fontos, hogy egyik sem volt támadó, agresszív, inkább a lázadás egy békés formája.)
2015. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
34%

Jaj, amikor elkezdtem olvasni megijedtem, hogy Te Green Day mellett nevezed magadat Punk-nak, de megnyugodtam!:)

Egyébként sokaknak böki a szemét, ha nem a megszokott vagy, úgy alapjáraton. Ha nem vagy tömeg, valószínűleg rossz vagy, gondolják így a legtöbben...

De ezekre a véleményekre tenni kell! A legelején minden, rocker, punk, metalhead, skinhead, mindenki, megkapta, hogy ez így nem jó, nem fogod semmire se vinni, nem fognak elfogadni, nem lesz ez így jó.: ) -Tapasztalat.-

De, ha szép lassan kezded el az 'átalakulást', adagolva, hozzá fognak szokni a környezetedben lévők. Illetve, ha látják rajtad, hogy komolyan is gondolod, szerintem megértőbbek lesznek.

Hajrá! 15/L

2015. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mimcicc válasza:
Őszintén ? Mára már a punk fogalma nem ugyan az mint rég. A sok tizenéves (nem célzás senkire) el pusztította az elveket és divat lett az egész. Lehet ez is ok.
2015. febr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Még viszonylag új vagyok ezen az oldalon , de már vagy 5000 ilyen kérdésbe belefutottam , az kereső nem dísznek van ott.

Az , hogy ezt kiírtad az állításodnak ellentétéről tesz tanulságot , ha nem érdekelne mások véleménye ez fel sem merült volna benned.

Az élet elég sok területére igaz , hogy az emberek azt szeretik - részben a manipuláció és részben az ignorancia miatt - amit eléjük tolnak , ebből adódóan aki kilóg a tömegből az könnyebben válhat kiközösítés áldozatává. A punkról a többségnek fogalma sincs , sokan nem tudnak elvonatkoztatni a negatív sztereotípiáktól. Vállald fel a stílusod , ne legyél bizonytalan és nagyobb eséllyel komolyan vesznek. A Green Day szövegei igazából kimerítik a punk lényegét minden téren , persze valószínűleg angolul se tudnak így arról sem lehet sok fogalmuk.

2015. febr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!