Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki megtudná nekem mondani,...

Valaki megtudná nekem mondani, hogy miért van az, hogy a 2. világháborúban elesett hős katonáinkról semmiféle megemlékezés nincsen? Vagy, ha van is, akkor az arról szinte semmilyen tájékoztatás nincs a sajtóban.

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, hogy miért van ez. Akárhány emberrel beszélek, mindenki azt mondja, hogy miért kéne róluk megemlékezni? Miért harcoltak? Mindegyik antiszemita volt.

Hogy lehet ilyen sok ember ilyen ostoba? Arról bezzeg mindennap hallunk, hogy a zsidóság mennyt szenvedett, még 100 év múlva is arról fognak beszélni. Arról viszont, hogy ki volt Jány Gusztáv és mi történt a 2. magyar hadsereggel, nem hinném, hogy sokakat érdekelni fog. Vagy, hogy mi történt a kitörésnél. A lényeg, hogy mind antiszemiták voltak. Szomorú ez a hozzáállás...



2015. febr. 21. 23:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok antiszemita, sem rasszista, stb. Csupán a véleményemet írtam le.
2015. febr. 21. 23:51
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van. Ez kb olyan, mint a nemet varosok terror bombazasa volt.

[link]


Ott is fel varosokat gyilkoltak meg, egettek el elevenen noket-gyerekeket-csecsemoket. Porig bombaztak mindent. Errol sem nagyon lehetett emlekezni, mondvan hogy ok voltak a haboru aggresszorai.


A valosag az hogy a tortenelmet a gyoztesek irjak, az o buntetteik hostettekke vallnak, hiaba voltak legalabb annyira sulyos bunok mint a

masik oldalon. Ha a nemetek nyernek akkor most a koncentracios taborok vannak agyonhallgatva es a nemet-magyar elesettek a hosok.

2015. febr. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én ezt már felháborítónak tartom. Nagyon rossz felé halad szerintem ez az egész...
2015. febr. 22. 00:12
 4/5 hollófernyiges ***** válasza:

[link]

[link]

Vannak megemlékezések és van róluk tájékoztatás is, csak úgy látszik elkerülted. A doni hadsereget nem mondja senki antiszemitának. A kitörés más tészta, ott nyilasok és németek voltak.

2015. febr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha Te volnál a Háborus Hősök-röl a Megemlékezésekért Felelős Kormánybiztos (már ha van Magyar országon ilyen Felelős), egészen biztos vagyok benne, már rég megoldottad volna ezt a hiányosságot. Vagyis a válasz az, hogy nem megfeléelő személy van egy fontos tisztségben.
2021. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!