Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csak az USA-ban élők...

Miért csak az USA-ban élők mondják magukra hogy Amerikaiak?

Figyelt kérdés

Brazilok, Mexikóiak, Kanadaiak nem mondják magukra pedig ők is az amerikai földrészen élnek, csak az Egyesült Államokban élők mondják ezt világszerte hogy "amerikai vagyok" de a fentebb felsoroltak egyike sem, pedig ők is azok.


Mi ennek az oka?


2015. febr. 26. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Mert felsőbbrendűeknek gondolják magukat, persze ez nem vonatkozik mindannyiukra.
2015. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ők egy kicsit másképp látják a földrészt és az országot. :)

Mondják többféleképpen: U.S., U.S.A., states, America. Amikor Amerikának mondják, akkor az újonnan felfedezett területre gondolnak, mármint az általuk, főleg britek által (is) felfedezettre, tehát arra az északi "sávra". Azt már csak mellékesen említik, hogy persze jártak arrafelé még spanyolok, portugálok, hollandok, stb. Hajlamosak elfelejteni pl azt is, hogy Kalifornia, Új-Mexikó, stb. valójában mexikói terület volt, amiket vagy megvettek, vagy harccal foglaltak el. Nekik is szelektív a memóriájuk, ahogy sok más népnek is. ;)

2015. febr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Amikor megkedezik toled, hogy milyen nemzetisegu vagy azt mondod, hogy magyar ugye? Mert Magyarorszagrol valo vagy. Nem azt mondod hogy europai ugye? Pedig Magyarorszag Europaban van.


Ne keverd a foldresz nevet az orszag nevevel.


Az allamokban elok persze hogy azt mondjak magukra, hogy amerikai, mert az orszagukat is ugy hivjak! Braziliat Brazilianak hivjak es a benne elok a brazilok es nem pedig a del-amerikaiak.


Ha gyujtonevet hasznalsz, mondhatod hogy a del-amerikaiak, de mondd egy brazilnak ezt es leveszi a fejed, vagy egy kanadainak, hogy eszak-amerikai es kifordul a fejsze a zsebebol!

2015. febr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Az ország neve nem Amerika. A neve Amerikai Egyesült Államok. Amerika nevű ország nem létezik. Persze sokan rövidítik az U.S.A-t Amerikának, de a kérdés éppen ez volt, hogy miért.

Nem értem a párhuzamot felhozott példákkal. Ég és föld a két eset.

2015. febr. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

az csak neked Amerikai Egyesult Allamok,

nekik United States of America es ebbol konnyen jon, hogy American


Lehet hogy itt kell elni ahhoz hogy ezt megertsetek es aterezzetek... ;)


[link]

2015. febr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Ég és föld a két eset. <- Pontosan! A kerdezo egy orszagot egy foldresszel hasonlit es ebbol ered a meg nem ertese!

Vannak az amerikai foldreszek (eszak, kozep, del), meg vagy egy orszag aminek a neveben benne van hogy Amerika!

2015. febr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Azért van, mert az USA az egyetlen, az amerikai földrészen található ország, aminek a nevében is benne van a földrész neve. Tehát ők valójában az országuk nevét mondják ki rövidítve: (United States of) America. Gyorsabb csak az utolsó tagot (America) kimondani, mint az egészet. Kicsit olyan ez, mintha a szaúd-arábiaiak azt mondanák, hogy "én >>arábiai<< vagyok". Amúgy sokszor inkább csak azt mondják, hogy "I'm from the US/I am a US resident."
2015. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam mar U.S. American-t is amerikai szajabol, szoval aki kihangsulyozta a pontos orszagot. Egy masik forumon egy - talan mexikoi - irta magarol, hogy o is amerikai, csak non-US American. Szoval az USA-n kivul elo is tarthatja amerikainak magat, de nem tudom ez mennyire altalanos.
2015. júl. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BiTOPro97 ***** válasza:

A Monroe-elv és hasonlóak hatása, lehetnek azok jóval korábbiak is. Világbajnokságokat rendeznek ott, olyan sportokban, csak Egyesült Államok béli csapatokkal, amikben több ország leverte őket bárhol.

"Amerikaik", tehát az USA lakosságának többsége el sem hagyta az Amerikai Egyesült Államokat, és nyaralni is Floridába, vagy még inkább LA-be járnak, még ha egyáltalán tengerparthoz is mennek.

2016. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!