Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapest tényleg tele van az...

Budapest tényleg tele van az utcái tényleg tele vannak süteményét/virágokat/saját könyvét (stb stb) áruló nénikékkel/bácsikákkal?

Figyelt kérdés
Annyi ilyet megosztott posztot olvastam már, lassan hajlamos vagyok elhinni hogy minden sarkon van egy ilyen...
2015. márc. 3. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem
2015. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem. Engedély nélkül nem lehet csak úgy kimenni sámliról árulni az utcára, élelmiszerek esetén pláne nem.
2015. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van ahol van... de ne úgy képzeld el, hogy minden sarkon van kettő.

Inkább a népszerűbb közlekedési csomópontokon, villamos és buszmegállók környékén illetve aluljárókban. Élelmiszerből a zöldség-gyümölcs a gyakori.

Egyéb esetben levendulát, kerti virágokat, bőrkesztyűt (vagy annak tűnő hamisítványt), övet árulnak. Esetleg bolhapiacot tartanak.


Örs vezér téren szinte biztosan találkozol velük, de a Blaha is népszerű.

2015. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 Ki mondta, hogy van engedélyük? Mikor jönnek a rendőrök akkor elpakolnak. Múltkor a metrómegálló bejáratához pakoltak ki, mikor kiértek a rend őrei.

(Mondjuk olyan gyorsan is ritkán látok cigányt futni! :D Esetleg mikor bemásznak a családi ház udvarába és rájönnek, hogy otthon vagyunk!)

2015. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mondanám, hogy "tele van", de azért jónéhánnyal találkoztam már...
2015. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Az előttem szólókkal ellentétben, a saját tapasztalatom az, hogy igen, tele van a város velük - csak nem egy helyen, és főként nem egy időpontban. A 'vásárlói körük' megkérdezi és megjegyzi, hogy mikor és hol vannak, árulnak-e hétvégente, stb. A magam részéről tudom, hogy hol kaphatok házi áfonya lekvárt, de ehhez tudnom kell azt is, hogy a bácsi, aki árulja, mikor lesz kint. Aztán ott van a sütit, fánkot, virágot, ruhaanyagot, könyvet és rakás mindent árulók hosszas sora, akikből nem kell mindegyiket megjegyezni, csak amelyik számomra fontos.

Igen, engedély nélkül vannak kint, és nem ellenőrzi őket az egészségügy. Annyi azonban biztos, hogy egy nyugdíjas ember, kint a téren nem fog megmérgezni téged (hacsak nem sorozatgyilkos, ami valószínűtlen...), ellenben a boltban, tartósítószerrel, színezékkel, mittudoménmikkel telerakott termékek lassacskán megölik az embert, és még drágábbak is. Mondjuk úgy, aki keres, az talál, és sokszor aranyat ér a kincs. (De tény: nincs minden sarkon egy árus.)

Remélem, kellőképpen megválaszoltam a kérdést, ha mégsem, elnézésedet kérem érte!

2015. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!