Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem lenne vicces, ha a rengete...

Nem lenne vicces, ha a rengeteg magyar, aki külföldre költözött majd nyugdíjasan a német, angol, osztrák stb nyugdíjukkal költöznének vissza Magyarországra?

Figyelt kérdés
Klassz lenne az a magyar gazdaságnak, ha nyugdíjukat akkor Magyarországon költik el illetve magyar idôsek otthonát fizetnek? Külföldön az idôsellátás amúgy is drága. Szóval mit gondoltok?

2015. márc. 13. 12:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Ha valaki Nyugaton tölti a felnött élete nagyobb részét, az biztos nem fog visszaköltözni Magyarországra idös korára. Márcsak azért sem, mert annyival nem olcsóbb MO-on az élet, viszont minden sokkal rosszabb minöség: a kaja, az egészségügyi ellátás, a szolgáltatások. Aki megstokta a jót, az nem fog megelégedeni csak azért valami vasak dologgal, mert az MO-on van.


Ami meg az idösellátást illeti: igaz, hogy Nyugaton valamivel drágább, de ott elgalább tisztességesek ellátják öket, nem úgy, mint MO-on ahogy szokás.

2015. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nagyon durva lenne, ha akkor majd ezzel az extra bevétellel is komolyan számolnunk kellene.
2015. márc. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Az lenne vicces, ha egyszer csak visszajönnének pár éven belül, állnának sorba, hogy hol vannak a beígért munkahelyek... na azon lehetne jókat nevetni, ha valakinek morbid humora van.
2015. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Lesznek akik visszamennek, de a tobbseg nem fog.
2015. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Majd próbáld ki idős korodban, mennyire leszel mozgékony, mennyire szeretsz változtatni, és mennyire lényegtelen, hol élsz.

Meg fogsz lepődni.

Kérdésed feltételezi, hogy a következő 20-30 évben semmi nem változik se itt, se ott. Pedig fog, nem is kicsit. És akkor mások lesznek a feltételek.

2015. márc. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nyilván feltételezve, hogy továbbra is lesznek szolgáltatások 20-30 év múlva is, melyek pl német nyugdíjhoz számolva itt olcsóbbak. Mert akármit is mondasz, már pár német nyugdíjas privát magyar idősek otthonát választotta, tehát a jelenség elkezdődött. Átlagban 600-800 euró nyugdíj Németországban csekély összeg, Magyarországon azért jelentős. (~240 ezer Ft) Egy privát intézményben meg mindenhol (Magyarországon is) kinyalják a s*gged. Én feltételezem (!), hogy a jövőben is megmarad a különbség és a devizával szépen el lehet játszogatni. (az élelmiszerek és ruházat valóban nem olcsóbb magyarban)
2015. márc. 13. 15:24
 7/23 anonim ***** válasza:
Aki annyi ideje él külföldön, hogy rendes nyugdíjat kaphat, annak valószínűleg a családja is ott él, vagy ott is alapította. Nem hiszem, hogy ezt sokan el akarják hagyni. Ez a felállás csak akkor lehet csábító, ha valaki teljesen egyedől van, és visszavágyik Magyarországra. Ezt megértem, de "viccesnek" nem nevezném...
2015. márc. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A párom német, Németországban született, itt is dolgozott mindig. A mostani számítások szerint 800 euró nyugdíjra lesz jogosult....ez semmi. Mivel együtt vagyunk és én fiatalabb vagyok, nyilván hozzájön az én fizetésem, de ha valaki megözvegyült, elvált stb.. az már más tészta. Azt meg nem lehet elvárni, hogy majd az itt élô gyerekeim kipótolják a nyugdíjam.. Szóval nagyon is felvetendô a kérdés, amit feltettem. A'vicces'-t irónikus formában értem, a felvázolt helyzet érdekességének hangsúlyozására.
2015. márc. 14. 10:17
 9/23 A kérdező kommentje:
Sok magyar 40 év felett jön ki, ez esetben nyilván a Magyarországon ledolgozott évei plusz a mondjuk Németországban ledolgozottak összeadódnak, és a német évek nyilván húzzák felfelé a nyugdíj összegét. A legvégén német viszonylatban ami itt csekély, az Magyarban jó kis összeg lesz, így megéri hazaköltözni, mert kényelmesebben lehet élni belôle.
2015. márc. 14. 10:22
 10/23 homo ludensz ***** válasza:
Az viszont tény hogy német,holland és más hasonló országokból idetelepült nyugdíjasok olcsón megvettek egy üres vidéki portát és szépen rendbe hozták. Itt élnek és talán jobban mint otthon élhettek volna a nyugdíjukból. A falu vagy község nyereségnek tartja hogy ott élnek és tisztelik is őket. Azt hogy a mi kivándoroltjaink hogy döntenek főkén ha megkapják az ottani állampolgárságot az nehéz lenne megjósolni.Egy dolog már megfigyelhető,fogorvoshoz és egyéb beavatkozásokhoz felkeresik az itthoni magánrendelőket,magánklinikákat.Olcsóbb nekik és profi a szolgáltatás.
2015. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!