Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A hazaszeretet mint fogalom...

A hazaszeretet mint fogalom kb mikor alakult ki?

Figyelt kérdés
Így konkrétabban magyar vonatkozásban érdekelne és hogy kb hányadik századba esik.
2015. márc. 18. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

A nemzeti öntudatra mindenképp nagy hatással volt az 1848-'49-es szabadságharc (19. század), azonban lényegben a hazaszeretet szerintem már István király óta jelen volt bennünk, sőt, régebben is, mint minden nemzetben. Nem feltétlenül bírt túl nagy jelentőséggel, de nem szabad alábecsülni sem. Szerintem 500 évvel ezelőtt is volt bennünk annyi hazaszeretet mint ma, sőt :)


Persze nem vagyok történész, ez egy abszolút laikus vélemény.

2015. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volt 500 évvel ezelőtt még nagyon hazaszeretet, mert a legtöbb ember még a királyt se ismerte, nemhogy bármi relevánsat a hazáról. Persze a művelt rétegek közt volt hasonló. Talán a 18. században kezdett el kialakulni és a 19. században már feltehetőleg elég erősen jelen volt, ahogy az előző válaszoló is írta.
2015. márc. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Korábban a haza egyet jelentett az uralkodóval. Szóval volt hazaszeretet, csak mást jelentett, mint a polgárosodás után. Nem a hazaszeretet változott meg, hanem a haza fogalma.
2015. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. márc. 20. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!