Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki profi módon megakar...

Ha valaki profi módon megakar ölni valakit, mekkora eséllyel derül ki a gyilkosság?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a statisztika azt mutatja, hogy körülbelül 10-ből 7 esetben derülnek ki a gyilkosságok elkövetői, na most a probléma, hogy ezek azért derülnek ki, mert a legtöbb gyilkos egy idióta, aki kb odamegy és leszúrja a szomszédot, és jól összefogdos mindent, és még a nevét is felírja kb a helyszínre, és még azt is, hogy gyerek a szomszédba ott vagyok, annyi IQ-val rendelkeznek! :D A másik verzió a hirtelen felindulásos gyilkosságok, ami megint kiderül könnyen... A harmadik, eset ami gyakori hogy -as IQ alatti indián család megöli a másikat. Tehát logikus, hogy ezek kiderülnek, de még ezek közül is 10ből csak 7 derül ki. Tehát hosszas fejtegetés után a kérdésem:

Ha valaki okosan szervez meg egy gyilkosságot, tényleg profi módon, semmi bizonyítékot nem hagyva, és a célpont személyhez semmi köze, és nem is érintkezett vele soha (pl egy profi bérgyilkos) akkor ellehet követni gyilkosságot úgy, hogy nem derül ki az elkövető kiléte? Mennyire könnyű kideríteni egy tökéletesen megszervezett gyilkosságot, amelyet magas IQ-val rendelkező személy követ el? Csak sok sorozatgyilkos volt, aki tök primitíven gyilkolt, mégis kb 17. gyilkosságnál kapták csak el... Pedig ezek a sorozatgyilkosok is... Egy sorozatgyilkosról nem tudok, aki okosan ölt volna.



2015. márc. 26. 11:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gndolkodtam már, hogy ha mondjuk elmegyek az ország másik végébe, lelövök valakit, majd hazamegyek, akkor hogy derül ki, hogy én voltam.


Szerintem azért van meg az elkövetők többsége, hiszen kevés a "csak úgy" gyilkosság, hanem mindig van valami indíték, ami miatt az áldozatnak és az elkövetőnek ismernie kellett egymást, és akinek az életében megvan a változás, amit az áldozat halálával lehetett elérni, az könnyen gyanúsítottá válik, és már csak bizonyítani kell.

2015. márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Persze, de van olyan ismert ember, aki szabadlábon van, és saját bevallása szerint 300-500 nőt ölt meg... Az ország másik végénél, a keréknyomok letudják nyomozni, vagy a buszt amivel odajutsz, vagy ha hagysz ott dns-t, vagy töltényhüvelyt, de mindent meglehet okosan oldani... De ilyen primitív gyilkosságok sem derülnek ki általában. Tehát sokkal könnyebb gyilkolni, mint hinnénk lebukás nélkül. Annyi, hogy nem szabad hibázni. És nem szabad h..ének lenni, hogy összefogdosol mindent... Töltényhüvelyeket is érdemes összeszedni, olyan cipőt húzni, amin nem ad talplenyomatot, olyan kesztyűt, ami nem hagy újjlenyomatot, sem DNS-t, és a gyilkosságot eleve nem szabad rákenni senkire. Szerintem sima ügy... Sima prosti gyilkosságokat sem tudnak kideríteni, nem hogy azt, ha mondjuk valaki profi módon gondolkodik, és nincs indítéka.
2015. márc. 26. 11:32
 3/20 Trafó1 ***** válasza:
100%

Ha nincs indíték minek ölnél meg valakit, ha van akkor már első körben benne vagy a gyanúsítottak között, aztán ott a véletlen, valaki meglát, hagysz valami nyomot, elakad a kocsi stb.

Ha nincs indíték és nincs nyom, akkor nincs gyilkos sem, elképzelhető, hogy nem kapnak el, de nem lehet mindenre felkészülni, így a lebukás veszélye fennáll mindig.

2015. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Első dolog, hogy az ember csak úgy nem gyilkol le egy másikat. Ebből következik, hogy alapvetően ennek oka van. Ez az ok pedig valamilyen módon visszavezethető a gyilkos és az áldozat kapcsolatára (egy előre megfontolt gyilkosságnál feltételezhetően ismeri egymást az áldozat és a sértett)


Azokban az esetebben, amikor hirtelen felindulásból, pillanatnyi elmezavarból, gondatlanságból vagy balesetből következik be valaki halála a gyilkos rengeteg olyan nyomot hagy ami alapján beazonosítható. Hisz mivel nem tervezte a gyilkosságot ezért nem ügyel arra, hogy eltüntesse a nyomait.


Azt gondolom, hogy a felderítetlen bűnügyek mögött egyrészt olyan emberek vannak akik előre eltervezetten, módszeresen, a részletekre figyelve követik el a bűncselekményt különösen ügyelve az alibire illetve megbíznak valakit az elkövetéssel és biztosítják maguknak az alibit. Így bár sejthető az elkövető kiléte, vannak rá utaló nyomok, indíték mégsem bizonyítható az elkövetés.


A másik eset amikor nem deríthető ki a halott személyazonossága. Akkor nincs merre elindulni. Nagyon kevés és részleges nyom van csak. Rengeteg olyan eltűnt személyt tartanak nyilván akik nagy része már feltételezhetően halott.



Lényeg, hogy egy gyilkosságot nagyon nehéz megúszni és még nehezebb eljutni odáig, hogy valakinek a haláláért az átlagember lépéseket is tegyen.

2015. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Tegyük fel profi bérgyilkos vagyok, és az arcomat lakcímemet, elérhetőségemet sosem adom ki, de elérem, hogy megtudjam, hogy kit kell megölni, és hogy feltudjanak bérelni. Akkor nincs indíték, nincs nyom, nincs kapcsolat.
2015. márc. 26. 11:46
 6/20 Trafó1 ***** válasza:
65%
Kapcsolat mindenképpen van, mert felbérelnek valahogy és itt megint elbukhat a dolog, no meg pénzt is át kell venned a szolgáltatásaidért, köphet a felbérlőd is vagy a kapcsolatod stb
2015. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Ha eléred, hogy feltudjanak bérelni, akkor előbb-utóbb beépített nyomozók fognak felbérelni és akkor le is buktatnak.
2015. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hidd el vagyok annyira profi, hogy megoldjam, hogy az életbe ne derüljön ki a személyazonosságom.
2015. márc. 26. 12:03
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthonról írtad ki ezt a kérdést, akkor már ki is derült ;).
2015. márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ha bérgyilkos lennék, eleve nem tennék fel az interneten semmi arra kicsit is utaló dolgot.
2015. márc. 26. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!