Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el írni a...

Hogyan kezdjem el írni a fogalmazást? (a többi a leírásban)

Figyelt kérdés

Maximum 20 oldalas, minimum 5 oldalas (A5-ös füzetbe) fogalmazást vagy történetet kell írnom április 15.-ig. Eléggé el vagyok késve vele. A lényege az hogy a családomról kell hogy szóljon, valami amit a szüleim, nagyszüleim meséltek. Hétfőn megyek a nagyszüleimhez, már tudom is majd miről fog mesélni a nagypapám, fogok jegyzetelni. Csak az elején azért be kéne mutatnom a családomat nem? Vagy mi legyen a bevezetés? Már nekikezdtem, egy csomószor elrontottam. Ti hogyan kezdenétek? (Sürgős :/)


Hülye válaszoktól kímméljetek :)



2015. ápr. 4. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

XY-nak hívnak, N településen élek egy családi házban/társasházban, apámmal-anyámmal, van egy-két-három testvérem, egy kutyám-macskám-papagájom...

Anyukádról, apukádról testvéreidről pár szó.

Szeretek olvasni-sportolni-internetezni-a haverokkal/barátnőkkel lenni-bulizni...


Valami ilyesmi kellene a bevezetőben.

2015. ápr. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de asszem hogy inkább nem nagyon fogok magamról írni olyan sokat, mert a történet nem rólam hanem a nagypapámról szól. Fontos nekem ez a verseny, 3 ember fog nyerni minden kategóriába, én 10-14 éves kategóriába vagyok, és azoknak a fogalmazást vagy mit, könyvbe köttetik. :D
2015. ápr. 5. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan irhatsz magadról az elején,

esetleg leirharod, hogy pl.mi a véleményed róluk, miért szereted őket.


Beleirhatod azt is, hogy meglátogattad őket, és ekkor hallottál a nagyapádtól egy érdekes történetet.

2015. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet köszi! Egyébként már elmondta a papám ezt az egészet hogy hogyan történt, eddig kételkedtem benne, hogy 5 oldalt majd tudok írni, de most szerintem többet is, mert nagyon hosszú, szerintem izgalmas is, remélem majd normálisan fog sikerülni, ha gondoljátok elküldöm nektek, ha valaki el szeretné olvasni :)
2015. ápr. 6. 20:54
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:

A bukfencet a 'fogalmazás' terén látom, ilyen műfaj nincs, hogy fogalmazás. A történet már megírható épkézláb módon.


Elkezdheted úgy is hogy kicsit magadról is írsz rávezetésnek, vagy csak róluk. Bár ha a te családodról szól akkor az elejére magadat is oda kell írd, még ha röviden is.


Először a formáját találd ki, hogy "hallottad a nagypapádtól" vagy "a nagypapád meséli - jelen időben", vagy "elmentél a nagypapádhoz és meséli a történetét" stb. Ez kellene először hogy milyen legyen a neked megfelelő alapforma, ebből adódni fog hogyan kezdd el.



--------------------

Bocsi egyik válaszoló!

"XY-nak hívnak, N településen élek egy családi házban/társasházban, apámmal-anyámmal, van egy-két-három testvérem, egy kutyám-macskám-papagájom..

Anyukádról, apukádról testvéreidről pár szó.

Szeretek olvasni-sportolni-internetezni-a haverokkal/barátnőkkel lenni-bulizni... "


Na ezt ne! Ez egy lexikonba illik egy személyről. Vagy életrajzba. Nem kell. Vágj bele mint egy érdekes történetbe. Nem kezdődnek regények, novellák (stb) így hogy XY vagyok a és itt születtem. Dög unalom. A feladat se ez hogy saját adataidat közöld.

2015. ápr. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Szóval csak annyit és úgy írj magadról ami elvezeti az olvasót a nagypapádhoz, hogy ezt lehessen tudni, hogy nem akárki ő. Utána már az jönne hogy ott vagy pl és elkezd egy történetet, majd már csak magát a történetet írod.


vagy


Otthon vagy teázgatsz és eszedbe jut nagypapád története és átfolyik magába a történetbe az egész. Mint amikor vált a kép egy filmben.

2015. ápr. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Amit írtam, azt csak bevezetőnek gondoltam. Amit pár sorban el lehet intézni, hogy utána rögtön jöhessen a lényeg.
2015. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!