Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azt olvastam, hogy a német...

Azt olvastam, hogy a német hadseregben a minden katonának kötelező átgondolni a parancsot, és csak abban az esetben végrehajtani, ha ez nem jelent emberiség elleni bűntettet. Igaz ez? Tudtok mutatni forrást, hiteles weblapot, ahol elolvasható?

Figyelt kérdés
állítólag II. Világháború óta van így. Sajnos nem emlékszem, hogy hol olvastam és a google-ön nem találtam semmit... Köszi!

2015. ápr. 6. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez hülyeség, egyetlen hadsereg sem müködhet úgy, hogy a beosztottak eldöntik, hogy tetszike nekik a parancs.
2015. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nájsz.:)Parancsot felülbírálni...
2015. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Nép- és alkotmányellenes parancsot a magyar hadseregben sem szabad végrehajtani. Elvileg.


Aztán ha nem hajtod végre, akkor parancsmegtagadásért ítélnek el, ha meg végrehajtod, akkor pedig alkotmányellenes tevékenységért vesznek elő. :)


Ilyen esetben nem mentség, hogy "parancsra tettem", sőt, súlyosbító tényező, mert akkor az már szervezett formájú csoportos elkövetés, ráadásul fegyveresen...


Persze ez is csak elvi lehetőség, a gyakorlatban nincs ilyenre példa.

2015. ápr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem szabad ilyen parancsot végrehajtani. Én még voltam sorkatona, és konkrétan teszteltek minket, hogy ésszerűtlen parancsokkal mit kezdünk. A helyes válasz az volt, hogy megtagadjuk. Semmiféle hadbíróság nincs ilyenkor.
2015. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!