Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Auschwitzbol es/vagy a Budapes...

Auschwitzbol es/vagy a Budapestrol Ausztria fele inditott halalmenetekbol szallitottak magyar ferfi rabokat Bergen-Belsenbe barmikor is?

Figyelt kérdés
Hogy noket igen, azt tudom. Dednagyapam sorsat probalom lekovetni, aki '45 januar vegen halt meg Bergen-Belsenben. Az erdekel, hogyan kerulhetett oda. Elore is koszonom a valaszokat!

2015. máj. 10. 18:25
 1/2 anonim válasza:
Szia! Sajnos ebben nem tudok segíteni, de én tavaly nyáron voltam az Auschwitzi Múzeumban és ott volt egy elektronikus adattár ahol rá lehetett keresni név szerint, vagy valamilyen adat alapján személyekre. Akiknél ismert volt bármilyen adat, azokat megjelenítette. Gettóba zárás időpontja, deportálás időpontja-helye, halál időpontja-helye stb. Azt nem tudom pontosan hogy végtére is csak azok szerepelnek e a rendszerben akik Auschwitzban haltak meg, vagy akik más táborokban is. De esetleg ennek kéne utána nézni. Bergen-Belsenben nem maradtak e fent iratok a személyekről. Ha szerencséd van akkor találhatsz dokumentumokat. A németek nagyon precízek, mindent feljegyeztek amíg lehetett. Kérdés, hogy ezek a dokumentumok nem kerültek e megsemmisítésre. Sok sikert a kutatáshoz! :)
2015. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyapám megjárta Bergen-Belsent, illetve több tábort is.
2015. máj. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!