Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Voltal mar Internetes vitaban...

Voltal mar Internetes vitaban kisebbsegben? Minositgettek es szemelyeskedtek vele ismeretlenek cask mert nem egyezett veluk a velemenyed? Te hogy kezelned/ted?

Figyelt kérdés

Utazast kovetoen a kapott szolgaltatas szinvonalarol osztottam meg tapasztalatomat egy forumon. Korabban azert valasztottuk az adott turavezetot, mert csak jot irtak rola a forumon. A negative tapasztalat megosztasat koveteon csak ugy aradtak a szemelyeskedo valaszok (magatol a turavezetotol is), valamint allitolagos korabbi utasaitol (ki tudja nem maga a turavezeto irt cask mas nevekeken...) A lenyeg, hogy egy ido utan a forum hangneme es stilusa tulment egy hataron, aikor mar nem volt erdemes folytatni a vitat. Alapveto celomat, hogy tajekoztassam a kesobbi utazokat, vegul nem tudom hogy sikerult-e elernem. Megdobbento mennyire nem tudjak az emberek az ellenkezo velemenyt toleralni es szemelyeskedes nelkul kezelni. Rolam szamos valotlansagot talaltak ki, szzabaly szeruen meg probaltak belem folytani a szot (ezt hivjak az angolban Internet bullyingnak).

Kivancsi vagyok ha mar voltal hasonlo helyzetben Te hogy kezelted...?Menddig mennel el a vitaban, vagy egyszeruen cask bolcsen feladnad egy ido utan??



2015. jún. 2. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapszabály: Sose vitázz interneten.

Fölösleges és semmi értelme nincs.

2015. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ekvinitus válasza:
atól függ fiu vagy, vagy lány.
2015. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, aki személyeskedéssel próbálja lenomni a másikat, érdemben nem is lehet komolyan venni. Bizonyára nincsenek észérvei, ezért marad csak a másik fél személyének megkérdőjelezése az egyedüli eszköze. Az értelmesebbje (akik miatt érdemes akár vitába is bonyolódni) ezzel azért tisztában van. Az meg egy szolgáltatót pláne negatív fényben tünteti fel, ha nem tudja helyén kezelni az őt érő negatív visszajelzéseket.

Én személy szerint úgy gondolom, hogy már magából a vitából (sokszor magából a stílusból is, ahogy az egyes résztvevő megnyilvánul) le lehet szűrni, valójában kinek van igaza, függetlenül attól, hogy a vitát ki "nyerte" meg (vagy kibe fojtották bele a szót).

Nyilván érvelni kell, amég látsz némi esélyt, hogy egyikőtök meg tudja győzni a másikat. Ezen túl viszont fölösleges a személyeskedés mocskában dagonyázni velük.

2015. jún. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!