Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyen a mai világba...

Szallo angyal kérdése:

Hogy lehet ilyen a mai világba egy kilencedikes osztály?

Figyelt kérdés
Én egy ugynevezett számkivetett,égő,nyomi lány vagyok a többiek szerint.Két csoport van az osztályba a menők és a gázak,nyomik.A menők azt hiszik h ök a fönökök övék a világ, ők tökéletesek mindenben. Ők szeretnék az osztályközösséget összekovácsolni pedig ők is rontják.Bezzeg a tanároknak nyaliznak meg játszák a jo gyereket.Én mindig probálok tényleg jo lenni majdnem mindenben de a menők akadályozzák.Folyton leszolnak meg kinevetnek, azt hiszik vicces dolog máson röhögni.igy nekem miattuk az önbizalmam nagyon lecsökkent.nem birom már azt h mindenhol csak a társadalmi réteg van.mindenhol a külső alapján itélnek meg embereket.

2015. jún. 8. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Isten hozott nálam öcsém, ez a való világ! Sajna ez mindig így volt, van és lesz is.
2015. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez 10 éve is így volt, meg 40 éve is. Sőt, amióta a világ a világ vannak elnyomók és elnyomottak. Ez van sajnos.
2015. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért ezt a társadalmi uralommal összevetni kicsit túlzás.


---


Minden emberben (bennem is, és aki olvassa még abban is) kiskorában él egy ön kép. Minden gyerek ezt rajzolja. Amikor tükörbe néz a gyermek valójában nem képes még érzékelni, hogy a tükörben önmagát látja. Egyszerűen nem jön létre a kép és a belső ember közötti kapcsolat.


Amikor aztán elérkezik a kor, hogy ez a belső emberkép és a tükörben látott kép tudatilag is összekapcsolódik. Ekkor jön az első pofon az élettől: Ez a ronda ember vagyok én?


Ez alapvető gyermekpszichológiai tény. Minden ember megéli. Csakhogy a probléma ott van ugye, hogy nem a valós képet ítéli meg, hanem az ember önmagáról kialakított képet. Önmagát mindenki szépnek gondolja kezdetben.


Így aztán tudnod kell, hogy ők, akiket te szépnek látsz, valójában ők is ugyan ezzel a problémával küzdenek. Ők is rondának látják önmagukat, a belső képük önmagukról nem ugyan az, mint amit a tükörbe nézve látnak. Nem véletlen, hogy pont ebben a korban jellemző a lányokra, hogy iszonyat durván, szinte már túlzásba víve festik magukat a lányok. Voltaképp a belső képre való elmaszkírozásról van szó, amit persze soha nem fog tudni teljes mértékben megvalósítani.


Ezen felül az én, vagyis az egó kétféle reakcióval rendelkezik. Vagy elkezd kifogásokat gyártani, vagy önmagába roskad. Utóbbit hívjuk fiatal kori depressziónak. A másik pedig elkezdi keresni azokat az embertársakat, akik ő szerinte csúnyábbak nem a valós képnél, hanem az általa belső énként elképzelt képtől. És hát egy idő után nem elég, hogy győzködi magát az egó, hogy "de szép vagy", hanem kell, hogy ezt tudassa is másokkal.


---


Tudom, hogy ez számodra nem vigasz, de azért vannak előnyei annak, amit most átélsz. Először is, te már korán megtanultad, hogy milyen a padlóra kerülni. Ne gyűlöld őket, hanem inkább szánd, mert ők attól rettegnek, amit te most átélsz. Abban a pillanatban, hogy felállsz és félelmetesen hidegen hagy, hogy mit gondolnak rólad, rögtön te győztél.


Persze továbbra is utálni fognak, mert irigyek rád. Nem azért, mert szebb vagy, vagy, hanem mert te megszabadultál a félelemtől, attól, amitől ők a legjobban rettegnek, hogy egyszer valaki az arcukba vágja, hogy rondák.


Egyébként gyermekpszichológiai szempontból nem te vagy a veszélyeztetett, hanem pont hogy ők. Ugyanis ők az egó miatt, a torz énkép miatt képtelen elviselni bármilyen nemű kudarcot. Az első kudarcnál összeomlik a tudatuk.


Én osztályomban is voltak ilyen lányok és fiúk is. Azok, akik a "menők" voltak, egyik se vitte sokra. A legtöbbje valamilyen gyárban dolgozik vagy még ott se, hanem munkanélküli. Az egyik "világszépe" 2 évvel érettségi után szülte a gyerekét, persze apuka sehol.


Tönkre ment életek, és miért? Mert nem tanulták meg milyen elbukni.


Szóval legközelebb nézz a szemébe és köszönd meg neki, hogy szabaddá tett. Persze továbbra sem fog békén hagyni, és lesznek rosszabb napok és jobb napok, de ha megfelelően dolgozol azon, hogy a te egód ne vegye fel ezeket, garantálom az életben sikeres leszel és bármit elérsz, amit szeretnél.


Kérded persze most, miből gondolom ezt? Nos abból, hogy a siker kulcsa, hogy felállj, ha elbuktál. Márpedig sokszor fogsz elbukni.


Itt van Rocky, majd megmondja a tutit :)


https://www.youtube.com/watch?v=gl_vsL5nrvg


---


Anonymus

2015. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!