Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi bajuk van a magyaroknak...

Mi bajuk van a magyaroknak egymással?

Figyelt kérdés

Engem szörnyen idegesít és nem is értem az egészet. Van néhány megrögzött ember aki lépten-nyomon szidja a többieket hogy "a magyarok csak bántják egymást, lehúzzák a többieket, folyton panaszkodnak" holott pőnt ők teszik ezt! Szerintem semmi baj nincs velünk, többiekkel, ahová én megyek az országban ott mindenki tök normális és egyáltalán nem csinálja ezeket, kivéve ezek a magyarellenes magyarok. Nem értem, ha ekkora problémájuk van mindennel akkor miért nem mennek el, miért rontják itt tovább a levegőt? Nekem személy szerint semmi bajom az országunkkal, jó, lehet hogy nem egy nagyon gazdag ország de szerintem akkor is jó. És legalább van történelmünk nem úgy mint Amerikának. Ja és a panaszkodóknak nem ártana belátniuk hogy ők is magyarok. Magadat és a saját nemzetedet szidni szerintem meg gáz, főleg hogy itthon nevelkedtél és bizony csináltál dolgokat is az állam, a többiek pénzén.

16/L



2015. jún. 18. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
A történelemmel sokra nem lehet menni, pláne, ha folyamatos történelem-hamísítás van. Amit az iskolában tanítanak, az mindig az aktuális politika nézőpontját tükrözi csupán és nem az "igazat", azt ami történt.
2015. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
No lám, ez a középiskolás lány értelmesebb mint a felőttek többsége...
2015. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

még fiatal vagy, de örülök, hogy így látod. ha kimész egyszer külföldre, akkor megtapasztalod, hogy a magyarok hogyan viselkednek egymással, és ez a kép némileg árnyalni fogja a magyarokról alkotott véleményedet. vannak mindenhol jó példák, nagy átlagban sajnos azonban magyar magyarnak farkasa.


ettől függetlenül örülnék, ha felnőne egy olyan magyar generáció, aki így gondolkodik, mint te. csak sajnos kevesen vagytok :)

2015. jún. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

Érdemes külföldieket meghallgatni ilyen esetben, hogy mit gondolnak a magyarokról és az országról általánosan. A magyarok sajnos alapból szerintem inkább a negatív gondolkodás felé húznak, először azt nézik meg, miért nem lehet megcsinálni valamit, nem azt, hogy miért lehet.


Visszatérve a külföldi véleményekre. Mi általában "kicsinek" gondoljuk magunkat. Egy külföldi viszont ugyanúgy tekint erre az országra, mint bármely másikra. Ekkor leesik, hogy hoppá, mégsem vagyunk olyan elmaradottak, és úgy néznek ránk is, mint másokra.


Szerintem ennek a jelenségnek van történelmi vonzata. Lássuk be, hogy az elmúlt évszázad nem volt sikeres magyar szempontból.


De akikről te beszélsz, már sokszor valóban magyarelleneseknek hatnak, és elképesztő dolgokat tudnak mondani saját hazájukról. Ilyen tekintetben lehet mondani szélsőségesnek őket.

2015. jún. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez szerintem a megélhetési nehézség miatt van ami frusztrálttá teszi az embereket. De nézd meg az osztrákokat, jól élnek, de aki más szegényebb országból él náluk, úgy lenézik, mint ha nem is ember lenne.
2015. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Majd akkor szólj ha kijöttél az apuci vett limóból Frau Orbán Viktor Lánya!
2015. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi. Csak az extrán hülyék jobban kitűnnek a tömegből.
2015. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Egyetértek egy 16 éves lánnyal! Ez sem gyakori eset :)

Teljesen igazad van. A legcsúnyább dolog, ha valaki a saját országát, nemzetét szidja. Sőt, sokszor nem csak szidja, hanem tesz is ellene.

Sajnos vannak olyan érdekcsoportok, akik erre hergelik az embereket.

2015. jún. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
Ahogy látom itt is sok magyarellenes van :(
2015. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"Ja és a panaszkodóknak nem ártana belátniuk hogy ők is magyarok."


Mégis milyen alapon magyarozol le engem??? Mindenki ahhoz a nemzethez vallja magát, amelyikhez akarja. Vagy akár hontalannak.

És Amerikának is van történelme. Mondok valamit ami lehet, fájni fog a kis magyar szívednek, minden nemzetnek pont ugyanolyan hosszú a történelme. Bizony, mindenki Kelet-Afrikából származik, így hazugság lenne azt mondani, hogy az amerikaiknak nincs, nekünk van történelmünk. Persze lehet szidni a szomszédokat, hogy jaj, Szlovákiának 10 lapos a történelme, de megint más egy nemzet és egy ország története. És visszatérve Amerikára, lehet nem nyúlik vissza olyan messzire a történelmük, mint Magyarországnak, de ettől még ugyan úgy van, és nem arra kell verned a melled, hogy jaj, én büszke szittya, turáni, finnugor magyar vagyok, 1000 éves történelemmel, mert nem ettől válik valaki/egy ország értékessé.

Egyébként nem igaz, a magyarok nagyon nagy része pesszimista, utálják egymást, irigyek, és aki ezt nem látja be az vagy vak, vagy boldog akar lenni.

2015. jún. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!