Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az USA-ban és még néhány...

Az USA-ban és még néhány országban minek használják a inch, láb és font mértékegységeket?

Figyelt kérdés
Szerintem még úgy is hülyeség lene, ha példsául egy láb pontosan 30 cm lenne, de így, hogy egy láb 30,48 cm, még nagyobb hülyeség.

2015. jún. 23. 10:05
 1/7 ceri ***** válasza:

így van szívem szotty. Csak tudod náluk ez a természetes, mert ebbe születnek, nőnek bele Nekik pont a centiméter meg a milliméter amit csak tized inchekben lehet kifejezni.


Tudod négerek közt a fehér ember a furcsa.

2015. jún. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Az USA-ban és még néhány országban minek használják a inch, láb és font mértékegységeket?"


Mert ezt szokták meg, és a szokás nagy úr.


"Szerintem még úgy is hülyeség lene, ha példsául egy láb pontosan 30 cm lenne, de így, hogy egy láb 30,48 cm, még nagyobb hülyeség."


Lehet, hogy így még nagyobb hülyeségnek tűnik, de mutatok valami érdekeset:


12 inch = 1 feet

36 inch = 3 feet = 1 yard


ebből tehát:

63360 inch= 5280 feet = 1760 yard = 1 mile


A te decimális váltószámú mértékegységekhez szokott világnézeted furcsának találja ezeket a nem decimális váltószámú mértékegységeket. De ha ebbe születtél volna bele, akkor neked is ez lenne az alap, az elfogadott és használt, alkalmazott mértékegység-rendszer. Ugyanakkor furán néznél a decimális mértékegység-rendszerre, mert az lenne az idegen számodra.



De egy másik érdekesség:


1 év = 12 hónap = 52 hét = 365 nap

1 nap = 24 óra

1 óra = 60 perc

1 perc = 60 másodperc


Amint látod, az időmérésnek sem decimális alapúak a váltószámai, azzal mégsincs semmi problémád a hétköznapi életben. Egyszerűen ezt szoktad meg, nem valamiféle decimális alapút, így ez a természetes a számodra. Az angolok, amcsik pont ugyanígy vannak az angolszász hosszmértékegységekkel.

2015. jún. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És egy angol vagy amerikai pontosan tudja például hogy 1 mérföld az 1609,344 méter?
2015. jún. 23. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudja pontosan, de nem is érdekli. Mivel nincs rá szüksége, hogy méterben és centiben gondolkozzon. Ha érdekli, utánanéz.
2015. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3: Pontosan annyira tudja, mint amennyire te tudod, hogy egy kilométer pontosan 328,084 láb. Te sem valószínű hogy tudtad eddig, mert igazából semmi szükséged sem volt erre az adatra soha életedben. Mint ahogy egy amerikainak sincs szüksége jó eséllyel soha életében arra, hogy egy mérföld az hány méter is pontosan.


Viszont azt, hogy egy mérföld az pontosan 1760 yard, az amerikaiak többsége azért tudja. Mint ahogyan azért nálunk is többségében tudják az embe

2015. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

rek, hogy egy kilométer az pont 1000 méter.


(Ez lemaradt az előző válaszomból... A technika ördöge megtréfált :))

2015. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem tudjuk pontosan mert nem váltjuk át méterbe, centiméterbe és egyébb mértékegységekbe. Mi azt használjuk, és az ahhoz tartozó váltásokkal tisztában vagyunk. Én tudom a magyarországon használt mértékegységeket is, de sokáig csak az amerikait használtam.
2015. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!