Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme önsegítő-önfejlesztő könyveket olvasni?

Figyelt kérdés

Tegnap könyvtárban jártam, és elámultam, mennyi ilyen könyv van. Örömmel olvasnám ezeket, mert érdekesnek tűnnek, de:


- szerintem egyik se mond olyat, amit ne tudnánk magunktól is: Élj tudatosan! Élvezd ki a percet, de mindig lebegjen a szemed előtt a célod! Az álmaidból legyenek tervek! Nem a tehetség számít, hanem a szorgalom! És így tovább...


Szerintem ha az ember normális nevelést kap, akkor maga is tisztában van azzal, amit ezek a könyvek leírnak, és ezek olvasása helyett érdemesebb rögtön, a következő másodpercben elkezdeni egy minőségibb életet élni. (Például ezen kérdés feltevése helyett én is inkább a kötelességeimmel törődhetnék - na ez lenne az iagzi belső erő és motivált állapot.)


Mit gondoltok?



2015. jún. 24. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

A témákban elég nagy a minőségi szórás. Az igényesebbekből a módszertant és az általánosan elfogadott téveszméket ismerheted meg.

Van értelme ilyen témájú igényes könyvet olvasni, ha pedig nem mond újat, nem kell elolvasni. Ez azért hamar kiderül.

2015. jún. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha neked pozitív tapasztalataid vannak, tudnál-e ajánlani könyveket?
2015. jún. 24. 23:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés jó önsegítő könyvvel találkoztam, szám szerint kettővel, ebből egy a traumafeldolgozásról szól. Az az előnye megvan, ha tényleg jó könyvbe futsz bele, hogy a bizonytalanságot feloldhatja. Sokszor éreztem úgy, hogy én vagyok a hülye, ezt a stresszt segített ez a két könyv feloldani, ha kliséken keresztül, de segített. Általában ezek a könyvek nem azoknak az embereknek íródnak, akik jó családban, szerető szülők közt nőttek fel, hanem olyannak, aki valahol sérült az út során, és a hiányosságait kell pótolnia. Csak tényleg jót kell kifogni, igen sok a papírpazarló kiadvány.
2015. júl. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nagyon sok hasznos könyv van, amik tényleg tudnak fejleszteni, de rengeteg a tipikus "ne legyél depis, az élet jó, itt van egy boldog sztori" is van. Ha érdekel tudok ajánlani párat, amik nekem bejöttek
2020. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!