Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok jó elesési technikát...

Tudnátok jó elesési technikát javasolni ami osztályprogram keretében előadott kis darab keretében veszélytelenül gyakorolható és bemutatható legyen?

Figyelt kérdés
Anélkül, hogy a diák komolyabban veszélyeztesse magát vagy megütné magát, tudnátok jó elesési technikát vagy módot javasolni ami osztályprogram keretében előadott kis darab keretében veszélytelenül gyakorolható és bemutatható?

2015. jún. 28. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Dublőr gyorstalpalót szeretnél neten keresztül egy ismeretlentől? A szülők el lesznek ragadtatva. :))


Nem kell élethűnek lennie az elesésnek, elég ha letérdel és lefekszik, nem kell túlbonyolítani. Mindenki érteni fogja így is.

2015. jún. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valóban dublőr gyorstalpalóra gondoltam :) csak nem tudom ilyen szépen megfogalmazni. És köszönöm a gondolatot, amit írtál. A gyerekek szeretnék, hogy biztonságos is legyen és látványos is (ritkán szerepelnek nagyobb lélegzetvételű darabokban).
2015. jún. 28. 17:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

> "A szülők el lesznek ragadtatva."

Ezt én úgy értettem, hogy hiába csinálod meg biztonságosra, hiába "tanítod" meg nekik, elég, ha csak egy szülőnek meg kell magyarázni a végén, hogy mi alapján gondolod biztonságosnak, hol van a szakember, ki vállal felelősséget, stb. Elhiszem, hogy a gyerekek szeretnék komolyan csinálni, de ami veszélyes, ahhoz vagy hívj szakembert (bizony pénzért), vagy kerüld meg az akadályt és válassz más megoldást.


Még egyszer: Hiába kapsz tippeket itt idegenektől, a felelősség a tied és a szülők ezt számon is kérhetik rajtad.


(Feltéve, hogy egy tanár vagy. Ha diák vagy, akkor most gondolkodjatok felnőtt módon, ha már komoly darabot akartok csinálni.)

2015. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk attól is függ, milyen elesés. Ha csak hanyatt kell esni mondjuk egy mérgezett ital után, vagy tőrszúrás után, akkor annyi a lényeg, hogy ne teljes felülettel (mondjuk háttal) érjen talajt, hanem fokozatosan. Mondjuk előbb karral tompít, aztán fenék, végül kicsit oldalt lefekszik. Legyen benne fokozatosság, "gördülés". Általánosságban nem szerencsés tisztán szemből vagy tisztán háttal elesni, inkább oldalvást és a kontakt pontok időben egymást kövessék. (Tehát mondjuk ne egyszerre érjen talajt a feneke és a tarkója.)
2015. jún. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Mondjuk előbb karral tompít, aztán fenék"

Vagy inkább fordítva. :)


Látod, erre utaltam fentebb. Egy elírás, és kész a baj.

2015. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Valóban a szülőkre is tekintettel kell lenni :)

Történt nemrég egy olyan eset, hogy az másodikos srác egyik srác már készült volna felmenni otthon az emeletre, hogy leugrik talán darwin díjat célzott meg.

Azért egy vastag matracot letett oda, ahova esni szándékozott volna.

A kisebb testvére szerencsére szólt a szüleinek, hogy valami nincs rendben. Nem tudom a szülei miért nem tanították meg nekik, hogy ember nem repülhet [valójában ezért szerette volna megpróbálni].

Alsósok még, akikről szó van.


(A karral tompít aztán fenék hasznos gondolat.)

2015. jún. 28. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!