Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kihez/mihez tartozik a 06 90...

Kihez/mihez tartozik a 06 90 646 549-es telefonszám?

Figyelt kérdés

Gyakran érkezik fb-on az üzenet, hogy küldj egy SMS-t a fenti telefonszámra, majd figyeld meg a választ.

Nyilván nem küldtem rá semmilyen SMS-t, de érdekel mi a helyzet ezzel a számmal!



#sms #Facebook #üzenet #0690646549
2015. júl. 6. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom emeltdíjas, így ha sms-t küldesz rá jó sok pénzed elmegy. Valaki így próbál embereket átverni.
2015. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Az egy 940ft-os SMS lenne.
2015. júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is éreztem, hogy valami nagy átvágás van a dologban. Minden esetre köszönöm,hogy válaszoltatok. Sajnálom, azokat - akik bedőlnek ennek és ilyeneknek.
2015. júl. 6. 12:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban emelt díjas szám, méghozzá a rosszabb fajta: díjkorlátmentes.


A minden információ nélküli megjelenítése jogszabályba ütköző.


„3/2011. (IX. 26.) NMHH rendelet az elektronikus hírközlő hálózatok azonosítóinak nemzeti felosztási tervéről”

„2.8.4. A számhasználat általános feltételei”

„A számhasználó minden esetben köteles az emelt díjas szolgáltatás hívószámának közzétételével együtt a hívó fél által fizetendő, áfát tartalmazó díj mértékét is (hívásonkénti vagy percenkénti díj, vagy az üzenetküldés díja) nyilvánosságra hozni. A szolgáltatás díja mellett fel kell tüntetni, hogy annak megfizetése indított emelt díjas hívással, vagy üzenetküldéssel történik, valamint fogadott emelt díjas szolgáltatás esetén azt, hogy maximálisan hány üzenet küldésére kerül sor a szolgáltatás igénybevétele során. Ugyancsak fel kell tüntetni a számhasználó megnevezését, valamint a szolgáltatáshoz kapcsolódó ügyfélszolgálat elérhetőségét telefonon, postai és elektronikus úton.”


Ezügyben, panaszt lehet tenni a Média- és Hírközlési biztosnál: [link]


Ráadásul, az általad ismertetett felhívás arra utal, hogy a számra SMS-t küldő feliratkozik ún. korlátlan fogadott SMS szolgáltatásra; vagyis, rendszeresen küldenek számára üzeneteket, amelyek fogadási díja, egy-egy alkalommal több-száz forint.

2015. júl. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát a pofátlan mindenit....

Ilyen embereket. Komolyan mondom!!! Sajnálom, aki bedől és egyből küldi az SMS-t... :/

2015. júl. 6. 13:46
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én nem tudom sajnálni azt, aki annyira buta, hogy minden szarnak bedől. Hogy így nyersz ha... Úgy osztja a pénzt... Oszd meg... Hívd... Küldd... Főleg aki a sokadik alkalommal is még bedől...
2015. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja ez egy hazugság nekem is írtak rögtön beírtam a google-be és azt írta ki pénz lopó sms. Mármint ha vissza írsz marha sok pénzt eltapsolsz a telefonodról. Én nem írtam vissza hanem töröltem.
2015. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!