Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség az erkölcstelen...

Mi a különbség az erkölcstelen és az etikátlan között?

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint az erkölcstelen az etikátlanság egy "magasabb", "súlyosabb" foka.


Ha etikátlan vagy, nem feltétlen vagy erkölcstelen, de ha erkölcstelen vagy, mindenképpen etikátlan is vagy.

2015. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Etikátlan egy nőnek erőltetni a kézcsókot egy üzleti tárgyalás előtt kézfogás helyett.

Erkölcstelen meg mondjuk például hazudni.

2015. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 chtt ***** válasza:

az első magyar szó, a második görög-latin származék, amelyet persze egyenértékűen használunk a magyar szóval :)


(etikus = erkölcsös, erkölcsön alapuló - számomra ebből következik, hogy etikátlan = erkölcstelen -- minden más szerintem csak belemagyarázás, persze a nyelv változik, tehát akár tévedhetek is:)

2015. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Etika egy tudományág, ahol be is próbálják bizonyítani, hogy valami miért aggályos, akár miért lesz akár saját magadnak is rossz valami, ami először jónak, de mondjuk önzőnek tűnt. Az etika tudománynak felfogása szerint nem megfelelően cselekvés az etikátlan.

Az erkölcstelen, a társadalmi normáknak való meg nem felelés (ez időben, térben változik).

2015. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 chtt ***** válasza:

Tökéletesen igaza van az előttem szólónak (#4), és az etikát (a tudományágat) úgy mondjuk magyarul, hogy erkölcstan. :)


(Nézzétek el nékem, kérlek, ha kekecnek tűnök, de én még élővilágot tanultam, nem biológiát, számtan-mértant, s nem matematikát, gyakorlati foglalkozásunk volt, nem technikánk, sorozatokat néztem és nem szériákat, kapcsolatokat teremtettem, s nem kontaktusokat, és folytathatnám a sort. Talán megbocsátható, ha jobban kedvelem a magyar szavakat.:)

2015. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5


A szótagadás "látványossá" tétele miatt használtam az etika mint tudományág megfogalmazást, mivel erkölcstannak hívva az ellenkezőjét is sugallhatná (azaz azt, hogy az erkölcstelen, az erkölcstannak tudománya szerint nem megfelelő)

2015. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 chtt ***** válasza:

Ööö, tudom, hogy öreg vagyok, lassabban jár az agyam, de hát az erkölcstelen nem azt jelenti, hogy az erkölcstan tudománya szerint nem megfelelő, nem erkölcsös? S végül magyarázhatjuk, ahogy akarjuk, de az etika magyar szóval akkor is erkölcstan. (Bocs, ha félreértelmeztem valamit)

:)

2015. júl. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Az erkölcstannak azaz az etika tudományának nem megfelelő az etikátlan.

A közerkölcsnek nem megfelelő, pedig az erkölcstelen.

2015. júl. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!