Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyulsz az ilyen...

Hogyan viszonyulsz az ilyen megkeresésekhez?

Figyelt kérdés

Ebéd közben megkeresett egy /feltehetően/ állatvédelmi alapítvány telefonon és miután ecsetelte a beteg és elhagyott állatok sorsát, a segítségemet kérte. Majd arra kért, nyomjam meg az 1-es gombot. Letettem a telefont.


Hangsúlyozom, hogy szívesen és többször adakoztam már - és a jövőben sem zárkózom el ettől - az állatok javára, ez a hívás mégsem nyitotta meg a zsebemet. Ha elmondja, hogy az 1-es gomb megnyomásával X összeggel járulhatok hozzá az alapítvány költségeihez, mérlegelhettem volna. Így azt sem tudom, az 1-es gomb megnyomásával 100, vagy 500 forintot juttatnék-e nekik, esetleg még többet.


A haiti földrengés során tudtam, hogy egy bizonyos szám tárcsázásával 200.-ft-ot adományozok. A család mint az öt telefonjáról elküldtem ezt az összeget.


2010. márc. 6. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, alapítványok ilyent hivatalosan nem csinálnak, ez nagy valószínűleg valamiféle csalás valami alapítvány nevében (vagy kreált, de nem valós alapítványként), és nem 1-2 százast, hanem jóval magasabb összegekkel terhelik meg a telefonszámládat, nem szabad nyomkodni nekik a gombot.
2010. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Egy ilyen telefonálás nem egy hivatalos forma, jó hogy nem cselekedtél, ez egy csaló inkább. Én is szoktam adakozni de ha meg győződöm a valódiságáról!
2010. márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!