Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi fiktív szituációról?

Figyelt kérdés

Adott két testvérpár: X és Y. X felesége nemrég szült, a nő és az újszülött mindketten komoly orvosi ellátásra szorulnak, amit X nem tud finanszírozni, így Y-tól kér pénzt. Y csak azzal a feltétellel hajlandó pénzt adni X felesége és gyereke megmentésére, ha X a város főterén, emberek tömegei előtt leborul elé, majd miután megcsókolta Y lábát a következőt mondja: "nem vagyok méltó a te végtelen kegyelmességedre". Ezek Y feltételei, X természetesen megteszi.


Az itt válaszolók véleménye a való világ embereit reprezentálják, így lehetőleg minél többen írjatok. A kérdés egy amatőr felmérés része.



2015. aug. 14. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Elborult az agya szerencsétlen Y-nak.
2015. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az embertömegeket ki toborozza a főtérre? Az embertömegek tudják, hogy miért teszi? Mert biztos meg fogják érteni, hogy valaki hajlandó lábat csókolni, hogy a szerettei megkapják az orvosi ellátást. A pénzt adó meg lehet, hogy megalomán, vagy akármi, de végülis odaadja a pénzt.
2015. aug. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 piriiiii ***** válasza:

Nagyon szabatosan megfogalmaztad, de azért pontosítok: adott egy testvérpár.

Azt gondolom róla, hogy fiktív. Mert ilyen nem nagyon van. Vagy Y tényleg bekattant, esetleg rosszul szocializálódott, de azt meg nem hiszem.

2015. aug. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja igen, az autocorrect valamiért testvérpárt írt, néha én se értem mit művel...
2015. aug. 14. 19:57
 5/9 piriiiii ***** válasza:

Akkor értem. :)

Egyébként miért kérdezed?

2015. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

EZ olyan helyzet, ami nem lehetséges. Ezért értelmetlen vélemény mondani róla.


Maga a szöveg is, amit mondani kellene a mesédben, legalább 100 éve nem használatos szófordulatokat tartalmaz.


Mellesleg ha netát ilyen abszurd feltétellel adna valaki kölcsön, azzal nem foglalkoznék, mert az ilyen követelés igen komoly pszichikai betegségre utalnia, és emiatt az illetöt inkább elkerülöm.

Kölcsönt meg vagy egy normális rokontól/baráttól kérek, vagy felveszek személyi kölcsönt.

2015. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát fognám a lovét, aztán a ha el mennék a főtérre, elmondanám, hogy igazad irónikusan beleszőve a segg.fej kívánságát.
2015. aug. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi a gépelési hibákért, megyek inkább.

Ennyi önmegalázás még belefér, ha nincs máshonnan pénz.

De mindig alkudozni kell és nyerni;)

2015. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor X kérjen pénzt a szüleitől, barátaitól, a banktól vagy akárkitől. Lehet a kórház is adna neki kölcsönt, vagy valami jóindulatú idegen. De ha tényleg nincs más lehetőség, akkor megértem.


Valaki írta előttem, hogy az emberek a főtéren csak megértenék ezt. Biztosan nem, maximum 1-2 ember. Hogy miért? Mert a tömegnek nem erénye a megértés és a dolgok mögé látás...A tömeg csak szórakozni akar és mások életén csámcsogni, lásd média.


Y pedig egy őrült :D Mint valami régi Marvel képregény főgonosza :D

2015. aug. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!